18 Haziran Salı;


Böyle duyarsızlık olmaz!

Böyle duyarsızlık olmaz! Hatırlarsınız geçtiğimiz ay kaldırım ve yol işgalleriyle ilgili bir haber yapmıştık. Özellikle inşaatların meydana getirdiği sorunları,...
Bu Haber 26 Şubat 2016 07:35 Yayınlandı

Hatırlarsınız geçtiğimiz ay kaldırım ve yol işgalleriyle ilgili bir haber yapmıştık. Özellikle inşaatların meydana getirdiği sorunları, dikkatsizlikleri ve başıboşluğu yazmıştık. Bunu yazarken de öncelikle vatandaşların sesine kulak verip, onların düşüncelerine tercümanlık yaptık.

 

Peki belediye ne yaptı? Haber işine gelmedi ve görmezden geldi! Bir açıklama bile yapamadı.

 

İşine gelmedi diyorum çünkü sorunlar aynen devam ediyor, hatta hiç müdahale bile edilmedi. Hala bir başıboşluk, kaldırım ve yol işgalleri, vatandaşın hayatını tehlikeye sokma, yolları bozma devam ediyor.

 

Hatta yolları bozma kısmını sadece inşaatçılar değil belediye kendiside yapıyor. Girin Canbolu’dan çıkın İmaret’ten. Sözüm ona onarım yapıyoruz diyen belediye, söktüğü parke taşları, çok ilgili olduklarından ötürü(!) öyle bir yerleştirdiler ki, yol oldu size tarla.

 

Peki biz vatandaşın hakkını aramaya çalışırken belediye ne yaptı?

 

Billboardlarla kaldırım işgaline son verdi! İlçenin en uzak köyünün girişinde bulunan billboardlarda bile bu konuda afişler yer aldı.

 

Yahu siz daha inşaatların meydana getirdiği sorunları çözememişken, onların yaptığı yol ve kaldırım işgallerini engelleyememişken, yasak olmasına rağmen Pazar günleri çalışan ve insanları rahatsız eden inşaatlara yaptırım uygulayamamışken neyin olmayan reklamını yapıyorsunuz?

 

Önce bir belediye meclis üyelerinizin işyerlerinin önlerine bakın da ondan sonra vatandaşları reklamla kandırmaya çalışın. Diğerlerini yazmıyorum bile!

 

Her fırsatta müreffeh bir Karacabey yaratmaktan bahseden sayın Ali Özkan’a bir soru sormak istiyorum. Sayın başkan, personelinizin görmesi gerekenleri biz görüyoruz. Hiç bunu kendinize soruyor musunuz? Neden benim personelim bunları görmüyor diye? Suçlu burada biz miyiz, yoksa personeliniz mi?

 

Bizim gündeme getirdiğimiz bu haberler, sizin yaratacağız dediğiniz müreffeh Karacabey’e katkı sağlamak için. Göremediklerinizi size gösterip, gerekeni yapmanız ve vatandaşın refaha kavuşması için. Biz görevimizi yapıyoruz sayın Özkan, artık gerisi size kalmış.

 

Bu arada unutmadan sayın başkan, Müreffeh Karacabey, sadece Halil İbrahim Sofralarıyla, sabah çorbalarıyla olmaz!

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM