“BU MİLLETİN DERTLERİNE ‘DEVA’ OLACAĞIZ” « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

“BU MİLLETİN DERTLERİNE ‘DEVA’ OLACAĞIZ”

Bu haber 29 Kasım 2021 - 16:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şaban Önen başkanlığındaki Demokrasi ve Atılım Partisi Karacabey İlçe Teşkilatı, geçtiğimiz Cuma akşamı toplu üye katılımında rozet takma töreni gerçekleştirdi. İlçe Binasında yapılan rozet takma törenine Bursa İl Başkanı Serkan Özgöz’ün yanı sıra, il yöneticileri, ilçe başkanları ve ilçe yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

DEVA Partisi İlçe Başkanı Şaban Önen, programın açılışında yaptığı konuşmasında, halkın başta iktidar olmak üzere mevcut siyasi partileri artık çözümün bir adresi olarak görmediğini ve DEVA Partisi’ne olan teveccühün günden güne arttığını söyledi. Önen, Karacabey’de üye kayıtlarının hızla devam ettiğini, pandemiye rağmen teşkilat olarak mümkün olan her koşulda halkla temas kurduklarını belirtti.

Bursa genelinde en çok üyeyi Karacabey İlçe Teşkilatı’nın kaydettiğini vurgulayan DEVA Partisi İl Başkanı Serkan Özgöz, “Karacabey bizim medarı iftiharımız. Karacabey yalnızca Bursa’da değil, ülke genelinde de en çok üye kaydı yapan teşkilatlar arasında. Bu nedenle İlçe Başkanımız Şaban Önen ile yönetimini ayrıca tebrik ve teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Türkiye’de DEVA Partisi’ne teveccühün arttığına vurgu yapan İl Başkanı Özgöz, “Bu milletin dertlerine deva olmak için bu yola baş koyduk” dedi. Ekonomide sıkıntıların artmasıyla DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın ekonomi politikalarında verdiği güvenin halkta olumlu karşılandığına dikkat çeken Özgöz, “DEVA kadroları ülkemizi bu ekonomik darboğazdan çıkaracak potansiyele sahiptir. Kurdaki artışla birlikte gerek TL’nin değersizliği, gerek hayat pahallılığı ve özellikle kutuplaşma, kurumların tekrar bağımsız ve liyakatin tesis etmesi ile bu sorunlar aşılabilir. Yeter ki güven veren ülke yönetimi olsun.

Siyasete yeni bir soluk getirmek için kurulmuş bir partiyiz. Bir partinin devamı değiliz, siyasi parti geleneğinin de devamı değiliz. Tamamen Türkiye’nin gelecek vizyonunda birleşen demokrat, liberal ve hak ettiğimiz refah seviyesinde yaşamamız gerektiğini düşünen insanların bir araya geldiği bir topluluğuz. Siyasi anlayışımızda kavga yok, şantaj yok. Tamamen beraber ülkenin geleceği için çalışmak var. Yolsuzluk yok, insan kayırmaca yok, liyakat var. Bu siyasi ideallere gönül veren herkese kapımız açık. Bizim için bu akşam çok özel. Siyaseten DEVA Partisi’ne gönül veren arkadaşlarımızla Karacabey’de buluşmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyuz. İnanıyorum ki iktidara beraber koşacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından DEVA Partisi İl Başkanı Serkan Özgöz, İlçe Başkanı Şaban Önen ile il ve ilçe yöneticileri, rozet takarak yeni katılan üyeleri tebrik etti.

ÖZGÖZ’DEN BURSA İL KONGRESİ’NE DAVET

Öte yandan Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 4 Aralık Cumartesi günü saat 14.00’te, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nin Orhangazi Salonu’nda yapılacak olan 1. Olağan Bursa İl Kongresi’ni gerçekleştirmek üzere Bursa’ya gelecek. Hatırlanacağı üzere, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, daha önce de Bursa İl Başkanlığı Binası açılışı, İnegöl Kongresi ve Osmangazi Kongresi’ni gerçekleştirmek üzere Bursa’ya gelmişti. İki adaylı geçmesi beklenen kongrede mevcut İl Başkanı Serkan Özgöz ile eski İl Yöneticisi Erman Kızılyel delegelerin oyunu isteyecek.

İl Kongresi hazırlıklarını sürdüren DEVA Partisi Bursa İl Başkanı Serkan Özgöz, “15 Ağustos 2020 Cumartesi günü Genel Başkanımız Ali Babacan’ın tarafıma İl Başkanlığı görevini tevdi ettiği günden bugüne DEVA değerlerinden ayrılmadan Bursa’mızda hep birlikte güzel bir hayali gerçekleştiriyoruz. Bu hayal; daha yaşanabilir, daha müreffeh ve her yönüyle gelecek vadeden bir Bursa hayalidir. İlkelerimiz doğrultusunda gencinden kadınına, işçisinden emeklisine kadar oluşmuş tüm teşkilatlarımız ve gönüllülerimizle birlikte 15 aydır bu yolda emek harcıyor, şehrimizin her köşesinde sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmayana kadar çalışıyoruz. Bundan sonrada gidilecek daha çok yolumuz, görecek daha çok başarımız var. 4 Aralık Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz kongremiz büyük bir atılımın ilk adımı olacaktır. Bursa’nın DEVA’sına kavuşacağı 4 Aralık Cumartesi günü tüm hemşehrilerimizi ve üyelerimizi kongremize bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Ayrıca DEVA’nın Osmangazi, İnegöl, Gemlik, Mudanya, Karacabey, Kestel, Yenişehir ve Orhaneli’de kongre süreçlerini tamamladığını ifade eden Özgöz, diğer ilçelerde ise sürecin devam ettiğini ve en kısa sürede Bursa’nın tüm ilçelerindeki teşkilatlanma çalışmalarını oluşturacaklarını sözlerine ekledi.