Sağlık Bakanı’nın kongrelere ‘DUR’ demesini beklerdim « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Sağlık Bakanı’nın kongrelere ‘DUR’ demesini beklerdim

Bu haber 25 Şubat 2021 - 13:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özkan, kongreler sonrası şehirlerdeki gözle görülür vaka artışlarıyla ilgili, “Sayın Sağlık Bakanı’nın kongrelere ‘dur’ demesini beklerdim. Sağlık çalışanı meslektaşlarımızın emekleri için bu duruşun sergilenmesi gerekiyordu” dedi.

Farklı illerde gerçekleşen kalabalık AKP kongreleri sonrasında, kongre yapılan şehirlerde gözle görülür vaka artışları yaşandığını ve özellikle Karadeniz bölgesinde Ordu, Trabzon, Rize gibi şehirlerde yeni önlemlerin hayata geçirildiğini belirten Özkan, gelişmelerle ilgili bir değerlendirme yaparak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sessizliğine sitem etti.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ EMEKLERİ İÇİN BU DURUŞUN SERGİLENMESİ GEREKİYORDU

Sağlık çalışanlarının aylardır ailelerinden uzak kalarak mücadele ettiğini hatırlatan Milletvekili Özkan, “Bir sağlık çalışanı olarak, meslektaşlarımızın neler yaşadığını birinci dereceden gören ve duyan birisiyim. Hepsinin ötesinde bu durumu fark etmek için sektörün içerisinde olmaya da gerek yok. Tüm bu yaşananların yanında, AKP kendi derdinin peşine düştü ve kalabalık kongreler yaptı. Bu büyük ve kalabalık kongreler ülkemize çok pahalıya patlayacak. Sayın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kongrelere ‘dur’ demesini beklerdim. En azından sağlık çalışanı meslektaşlarımızın emekleri için bu duruşun sergilenmesi gerekiyordu” dedi.

GENÇLERİMİZİN VE AİLELERİNİN HAYATLARINI RİSKE ATAMAYIZ

Liseli öğrencilerin sınavlarının yüz yüze olmasına da karşı çıkan Özkan, “Şimdi Sağlık Bakanlığı’nın geç olmadan atması gereken bir adım var. Lise öğrencilerinin sınavlarını yüz yüze yapmak büyük bir hata. Milyonlarca öğrenci bir anda yer değiştirecek. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyükşehirlerde vaka sayılarına büyük etkisi olacak. Gençlerimizin ve ailelerinin hayatlarını riske atamayız. Adımlar dikkatli atılmalı. Her hata ülkemize binlerce cana, yüz milyonlarca zarara neden oluyor” ifadelerini kullandı.