Terörle mücadele insan hakkı mücadelesidir « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Terörle mücadele insan hakkı mücadelesidir

Bu haber 22 Ekim 2020 - 13:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Emine Yavuz Gözgeç, HDP Grup önerisi aleyhinde TBMM Genel Kurulunda söz aldı.

Azerbaycan’ın haklı mücadelesi hakkında konuşmasına başlayan Vekil Gözgeç, “Tüm dünya insan hakları sınavı veriyor. Dünyanın gözü önünde Azerbaycan’da çocuklar, siviller katlediliyor. Daima hakkın ve haklının yanında olarak iki millet tek devlet diyoruz. 83 milyon tek yürek can Azerbaycan’ın yanındayız” dedi.

Konuşmasında 6-8 Ekim olaylarına değinen Vekil Gözgeç, “6-8 Ekim olayları deyince aklımıza Yasin Börü geliyor. İnsanları kaosa, yakıp yıkmaya çağıranlar, vatandaşlarımızın kanı eline bulaşanlar, kaostan beslenenler, PKK, YPG, DAİŞ terör örgütleri geliyor. Teröre sırtını dayayanların, terör örgütlerinin talimatlarıyla hareket edenlerin çağrısıyla yakıp yıktılar, masumları katlettiler. Kurban Bayramı’nda et dağıtan 16 yaşında gencecik fidan Yasin Börü başta olmak üzere vatandaşlarımız vahşice katledildi, güvenlik görevlilerimiz yaralandı, okullar yakıldı, iş yerleri yağmalandı” şeklinde konuştu.

 Terörle mücadele insan hakkı mücadelesidir

Konuşmasını, “Terör, yaşam hakkını hedef alan en kapsamlı şiddet hareketidir” diyerek sürdüren AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Emine Yavuz Gözgeç, şunları söyledi:

“Terörle mücadele insan hakkı mücadelesidir. Biz, Türk, Kürt, Laz, Çerkes demeden herkesin bu ülkede güven içinde yaşaması, terörle mücadele ederken tek bir vatandaşımızın kılına dahi zarar gelmemesi için uğraş veriyoruz. HDP önergesinde ‘endişe içinde katliamı önlemeye çalışan HDP’, ‘anayasal haklarını kullanan protestocular’ ifadeleri var. Devletin egemenliğine, bütünlüğüne kastedip, insanları, yakıp yıkmaya çağırıp sonra ‘endişeyle katliamı önlemeye çalışan’ demek en basit ifadeyle samimiyetsizliktir. Aslında biz bu samimiyetsiz tavrı birçok konuda görüyoruz. Bir yandan kadın haklarından, çocuk istismarından bahseden HDP, diğer yandan HDP Diyarbakır İl Binasının önünde sadece ve sadece, evladını terörün pençesinden kurtarmak için evlat nöbeti tutan Diyarbakır Annelerini bırakın anlamak, annelere hakaret eden bir HDP.

Milletimiz adına hukukun üstünlüğü ilkesi içinde tüm terör örgütlerinden hesap sorulması kaçınılmazdır. Önergede ‘anayasal haklarını kullanan protestocular’ deniyor. 16 yaşındaki Yasin Börü’yü katledip bir evin çatısından aşağı atmak mı Anayasal haktır? Evleri, iş yerlerini yakıp yıkmak, yağmalamak mı Anayasal haktır, okulları yakmak mı Anayasal haktır? PKK bir terör örgütüdür, PKK’ya terör örgütü diyemeyenlerin ellerine kan bulaşmıştır, bu kanı hiçbir önerge, hiçbir sahte barış söylemleri gizleyemez. Ve bu tavır bana Bakara suresinin ayetlerini hatırlatıyor. Ayetlerde mealen buyruluyor ki: ‘Kendilerine Bozgunculuk yapmayın, fesat çıkarmayın.’ dendiği zaman ‘Bizler sadece ıslah edicileriz, barıştan yanayız.’ derler. İyi bilin ki onlar bozguncuların ta kendileridir”