“Bilinsin ki BUDO’yu sattırmayız” « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

“Bilinsin ki BUDO’yu sattırmayız”

Bu haber 15 Mayıs 2020 - 20:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin doğru yönetilmediğinin bir kez daha ortaya çıktığını belirten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, “Algı yönetimi de bir yere kadar. Bugünlerde de gazetecilerin kulağına ‘BUDO zarar ediyor’ bilgileri fısıldanıyor. Edindiğimiz izlenim, BUDO’nun satışının gündeme getirileceği yolunda. Bu iş o kadar kolay değil, eğer gündeme gelirse, bilinsin ki BUDO’yu sattırmayız” dedi.

Alinur Aktaş’ın Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Muradiye Su’nun satışını da gündeme getirdiğini, sonra vazgeçmek zorunda kaldığını iddia eden Başkan Karaca, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kar amaçlı bir holding olmadığının altını çizerek şunları söyledi:

“Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin borç batağı içinde olduğunu, o göreve atandığı günlerde AKP’li başkan kendisi söylemişti. O günden buyana değişen bir şey olmadı. T2 hattı başta olmak üzere yürüyen projeler durduruldu. Neden? Çünkü kasada para yok. Bursa Büyükşehir Belediyesi finans yönetimi bakımından sınıfta kalmıştır. Görülüyor ki AKP belediyeciliği, fiyaskolar zincirinden ibarettir. Bütün işleri algı yönetiminden ibaret. Önce algı yaratıyor, o algıyı besliyorlar, ardından hamle yapıyorlar. Bugünlerde de gazetecilere BUDO’nun zarar kalemlerini satır satır dökmelerinden konunun nereye varacağı belli, görünen köy kılavuz istemiyor. BUDO’nun satışının gündeme getirileceği anlaşılıyor. Belediye kar amaçlı bir holding değildir. Zarar eden her birim satılacak olsa, AKP’li belediye yönetiminin elinde kurum kalmaz”

BUDO’YU GEMİLERİNİ SATA SATA MI YÖNETECEKLER?

Büyükşehir Belediyesi’nin BUDO’nun gemilerini teker teker satmasının bir mantığı olmadığını kaydeden Karaca, “Gemileri birer birer satıp, BUDO’yu hareket edemez hale getirecekler. Sonra da olmuyor, iş yürümüyor deyip satış hamlesini yapacaklar. Son günlerde, 4 milyon dolar bedelle bir geminin daha satışa çıkarıldığı basına yansıdı. AKP’nin merkezi iktidarı tüm Cumhuriyet kazanımlarını teker teker ve ‘babalar gibi’ sata sata bugünlere geldi ama elde avuçta hala para yok. Aynı anlayışın Bursa’daki Büyükşehir Belediye yönetiminin de benzeri hamleler yapmasına izin vermeyeceğiz. Çünkü bu zihniyetin geçmişten buyana yaptıklarına bakarak biliyoruz ki, elde avuçta ne varsa satarlar ama kasada tek kuruş kalmaz” şeklinde konuştu.

KAMBURA DÖNÜŞÜRSE, YÜK BURSA HALKININ SIRTINA BİNECEK

BUDO’nun 1 gemisinin daha önce satıldığını hatırlatan Başkan İsmet Karaca şunları söyledi: “Satılan gemi aylık 150 bin lira zarar ettiriyormuş, satmışlar. Bursa Büyükşehir Belediyesi, 150 bin liraya muhtaç hale mi getirildi? Şimdi ‘Uludağ’ isimli BUDO gemisi satılınca, muhtemelen bir 150 bin lira zarardan daha kurtulacaklar ama sefer sayısı da doğal olarak azalacak. Gemileri sata sata, seferleri azalta azalta mı yönetecekler BUDO’yu, anlayamadık. Bu böyle nereye kadar gidecek? BUDO’nun elinde kaç gemi kalınca iflas bayrağı çekildiğini ilan edecekler, kamuoyuna bugünden duyursunlar ki hazırlıklı olalım. BUDO’yu satmaya kalkarlarsa kim alıcı olur sorusunu sorduğumuzda, akla ilk gelen şirket İDO. Böyle bir durumda, İDO rekabet ortamından sıyrılma şansı yakalarsa, Bursa-İstanbul deniz ulaşımı bilet fiyatlarının 2’ye 3’e katlanacağını görmek için müneccim olmaya gerek yok. AKP’li belediye yönetimi bu durumdan şikâyet eden Bursalılara ne cevap verecek?”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.