BBP ve MHP’den birlik, beraberlik çağrısı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

BBP ve MHP’den birlik, beraberlik çağrısı

Bu haber 12 Şubat 2020 - 15:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Bursa İl Başkanı Salih Uçak, beraberinde Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bursa İl Başkanı Cihangir Kalkancı’yı ziyaret etti. Ziyaret, BBP Sosyal İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mesut Altay ve İl Sekreteri Haldun Filizli’nin de katılımlarıyla gerçekleşti.

Sohbet havasında gerçekleşen ziyarette konuşan Salih Uçak, aynı kilimin desenleri olan iki partinin Bursa teşkilatları olarak Bursa’nın, ülkenin geleceği adına doğru işlere imza atmak için her zaman iş ve fikir birliğine hazır olduklarını söyledi.

Bursa’mız için işbirliğine her zaman açığız

Salih Uçak, Türkiye’nin her yönüyle güzide illerinden birinde siyaset yaptıklarının altını çizerek, “Bu güzel şehre katkı koyacak her çalışmanın destekçisi olacağız. Bu anlamda Bursa’mızın dinamiklerini oluşturan yerel yöneticilerimizi, siyasi partilerimizi, sivil toplum örgütlerimizi ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunuyoruz. Biz istişare kültüründen doğan, bu kültüre önem veren bir hareketin dava erleriyiz. Bursa’mız için de istişareye, fikir ve iş birliğine her zaman açık olacağız” dedi.

Bu zor günleri milletimizin feraseti ile aşacağız

MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı ise, sözlerine BBP İl Yönetiminin görevlerinin hayırlı olmasını dileyerek başladı. Kalkancı, milliyetçi ve muhafazakar yapıya sahip iki partinin de önceliklerini devletin ve milletin bekası üzerine kurduklarının altını çizdi. Cihangir Kalkancı, Türkiye’nin zor günler geçirdiği bu dönemde birlikteliğin önemine vurgu yaparak, “Zaman, siyasi çekişme zamanı değil, hangi partiden, hangi görüşten olursa olsun ülkemizin ve milletimizin geleceğini öncelik olarak gören herkesin birleşme zamanıdır. İnancım odur ki; bu güzel ülke bu zor günleri halkının feraseti ve birlikteliği ile aşacaktır. Bu yolda elimizi taşın altına koymaya her zaman hazırız” açıklamalarında bulundu.