AK Parti’de delege seçimleri bugün başlıyor! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

AK Parti’de delege seçimleri bugün başlıyor!

Bu haber 13 Aralık 2019 - 6:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Genel Merkezi’nce ileri bir tarihe ertelenen delege seçimleri, Karacabey’de bugün başlıyor. 85 mahalledeki AK Parti üyeleri, bugün ve yarın delegeleri belirlemek üzere sandığa gidecek.

AK Parti’nin Türkiye genelinde start alan kongre süreci, delege seçimleri ile başladı. AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi için süreç, 15 Aralık’a kadar sürecek. 2020 sonu itibarıyla ise tüm Türkiye’de il ve ilçe kongreleri tamamlanmış olacak. Bu kapsamda Karacabey’de AK Parti ilçe binasında yapılacak olan 85 mahallenin delege seçimleri bugün ve yarın saat 09.00-18.00 arasında gerçekleşecek.

Delege seçimleriyle ilgili konuşan AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, 7. Olağan İlçe Kongresi Delege seçimlerinde bütün parti üyelerini oy kullanmak için parti binasına davet etti.

Üyelerimizi bekliyoruz!

Başkan İşcan, “Kongre sürecinin; ülkemiz, partimiz ve ilçemiz adına hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Saygıdeğer Karacabey AK Parti İlçe Teşkilatımızın kıymetli üyeleri; 7. Olağan İlçe Kongre’miz öncesinde, 13 Aralık 2019 Cuma ve 14 Aralık 2019 Cumartesi günleri İlçe Teşkilatımızda 85 mahallemizin ilçe delege seçimleri yapılacaktır. Seçimlere katılımı sağlamak için hem seçmen listelerimizi mahalle ve köylerimizde askıya çıkardık, hem de partimize kayıtlı üyelerimize bilgi SMS’i gönderdik. Tüm üyelerimizin iradesiyle, kongreye gidecek olan delegelerimiz belirlenecektir. Oy kullanma saati 09.00’da başlayıp,18.00’de sona erecektir. Seçimlerimizin yoğun katılım ve demokratik bir duyarlılık içinde gerçekleşeceğini ümit ediyor, davamızın yapıtaşı siz değerli AK Partili üyelerimizi Karacabey İlçe Başkanlığı’na bekliyoruz” dedi.