Dikkat! Afrika sıcakları geliyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Dikkat! Afrika sıcakları geliyor

Bu haber 27 Mayıs 2019 - 15:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Bugünden itibaren Afrika üzerinden gelen sıcak havayla sıcaklıkların 5-10 derece artması bekleniyor. Sıcaklıkların iç kesimlerde Mayıs ayı ekstrem değerlerine ulaşacağı tahmin ediliyor.

 

Afrika üzerinden gelen sıcak havayla ülkede sıcaklıkların hissedilir derecede artacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, Afrika üzerinden gelen sıcak havayla ülkede sıcaklıkların 5-10 derece artması bekleniyor. Sıcaklıkların özellikle Salı gününden itibaren iç kesimlerde mayıs ayı ekstrem değerlerine ulaşacağı öngörülüyor.

 

Bazı illerde beklenen en yüksek hava sıcaklıklarının, Ankara’da 34, İstanbul’da 31, İzmir’de 35, Şanlıurfa’da 39, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis ve Osmaniye’de 38, Denizli, Düzce ve Malatya’da 36, Bursa, Konya, Adana ve Diyarbakır’da 35, Kayseri ve Isparta’da 33 dereceye ulaşması bekleniyor.

 

Beklenen sıcak havayla güneş ışınlarının dik geldiği 10.00-16.00 saatlerinde başta kronik rahatsızlıkları olanlar, çocuklar ve yaşlılar olmak üzere vatandaşların güneş ışına doğrudan maruz kalmamaları, sıcaktan korunmak için önlem almaları uyarısında bulunuldu.