Kayıtlar devam ediyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Kayıtlar devam ediyor

Bu haber 07 Ağustos 2014 - 18:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 01 Temmuz’da başlayan çırak öğrenci kayıtlarının devam ettiğini duyurdu. 30 Eylül 2014 tarihine kadar sürecek olan kayıt işlemleriyle ilgili, en az ilköğretim mezunu olup bir işyerinde çalışmaya devam eden 14 yaşını doldurmuş 19 yaşından gün almamış kişilerin Mesleki Eğitim Merkezi’ne başvurmaları istendi.

 

Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Sezgin Ak, 19 yaş ve üstü olup daha önce çıraklık sisteminden yararlanmamış kişilerin de kayıt yaptırabileceklerini kaydetti. Konuyla ilgili açıklama yapan Müdür Ak, “3308 Sayılı Kanunun 13. maddesine göre işyeri sahipleri 19 yaşından gün almamış kişileri çıraklık sözleşmesi yapmadan yanlarında çalıştıramazlar. Belirtilen kanunun amir hükmüne göre işyeri sahipleri yanlarında çalıştırdıkları çırakların kayıtlarını 01 Temmuz ile 30 Eylül 2014 tarihleri arasında yaptırmaları gerekmektedir. Bu vesileyle çıraklarımıza ve işverenlerimize hayırlı işler ve bol kazançlar diliyorum.” dedi.

 

Mesleki Eğitim Merkezi çıraklık kayıtları için gerekli belgeler ise şu şekilde sıralandı: 1. Doldurulmuş ve onaylanmış 4 adet çırak sözleşmesi (Okuldan alınacak), 2. Nüfus cüzdanı fotokopisi (T.C. Kimlik No’su yazılmış olacak), 3. Vesikalık fotoğraf (5 adet, son altı ay içinde çekilmiş), 4. Ustasının ustalık ve usta öğreticilik belgelerinin aslı ve fotokopisi, 5. Öğrenim belgesi aslı ve fotokopisi, 6. Sağlık raporu (Sağlık Ocağı’ndan da alınabilir), 7. SGK İlçe Müdürlüğü’nden bakılmakla yükümlü olup olmadığını belirten Müstahaktık Belgesi, 8. 19 yaşından gün almış erkek adaylardan askerlikle ilişkisi olmadığını gösteren belge, 9. Plastik dosya ve dosya gömleği (2 adet), 10. A4 fotokopi kağıdı (1 top).

 

NOT: Tüm belge asılları görüldükten ve işlem gördükten sonra geri verilecektir.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN