Projede değişikliğe gidebiliriz « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Projede değişikliğe gidebiliriz

Bu haber 25 Temmuz 2014 - 7:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, önceki gün gerçekleştirdiği denetimlerde, belediye ekiplerince sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi. İlçe sokaklarında süren parke taş çalışmaları ile Mustafa Erdoğan Parkı’nda devam eden inşaatı inceleyen Özkan, Mustafa Erdoğan Parkı projesinden değişikliğe gidebileceklerini söyledi.

 

Başkan Özkan’ın gerçekleştirdiği ziyaretlerdeki ilk durağı Sırabademler Mahallesi içerisinde süren parke taş çalışmaları oldu. Çalışmaların imkanlar dahilinde devam ettiğini belirten Özkan “Parke taş için oldukça yoğun bir talep var. Ancak bizler belediye imkânlarını, ince eleyerek ve sık dokuyarak harcamaktan yanayız. Buna göre parke taşta öncelik verdiğimiz sokaklar, kanalizasyon vb. alt yapı sorunlarının en az olduğu sokaklardır. Eğer bir sokakta, yakın zamanda çalışma olması beklenilen bir durum var ise yapacağımız çalışma ile hem insan gücünü, hem zamanı hem de maddi yatırımları boşa harcamış oluruz. Sokağın tekrar tekrar kazılmasına sebep olmuş oluruz. Bu sebepten ötürü önce o sokağın altyapısı tamamlanmış olmalı ardından parke taş döşenmelidir. Halkımıza bu konudaki hassasiyetlerinden ötürü teşekkür ederim” dedi.

 

Başkan Özkan’ın bir diğer durağı ise ilçe merkezi ve köylerde süren asfaltlama ve yama çalışmaları oldu. Yaz aylarına gelinmesiyle birlikte asfalt sezonunun hızlandığını belirten Özkan, süren çalışmalarla şehir merkezi ve köylerde asfalt ve yama çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

 

001-a-o-proj-de-002

 

Başkan Özkan’ın bir diğer durağı ise seçimlerden önce yapımına başlanılan Mustafa Erdoğan Parkı oldu. Bazı ihalesi tamamlanan işlerin, parkın yapım aşaması ilgili sürdürülen incelemelerden ötürü bekletildiği Mustafa Erdoğan Parkı’nda büyük göletin tabanına malzeme döşeme işine başlanıldığı açıklandı.

 

Fen İşleri Müdürü Aydın Toprak ile birlikte parkta yaptığı incelemelerde yatırımların boşa gitmeyeceğini ve parkın aynı proje ile ivedilikle tamamlanacağını ifade eden Özkan, ihaleleri yapılan işlerin uzun süren bekletilmesi halinde belediyenin hem yapılacak işte hakkı kalmayıp hem de tazminat ödemeyle karşı karşıya kalabileceğini ifade etti. Bu sebeple yapılan incelemelerin ardından ihalesi yapılan işleri hızlı bir şekilde bitirmeye başladıklarını ifade eden Özkan, projesi çizilen ancak ihalesi yapılmayan işleri ise beklemeye aldıklarını duyurdu.

 

Özkan, parkı halkın daha aktif kullanmasını sağlayacak projelerle şekillendirmek istediklerini ve Kent Konseyi başta olmak üzere vatandaşların talepleri doğrultusunda alanlar ile projede değişiklikler yapabileceklerini sözlerine ekledi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN