Bilal paraları sıfırla « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Bilal paraları sıfırla

Bu haber 04 Mart 2014 - 2:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Siyaset bilimcileri 17 Aralık depreminin öncü sarsıntı olduğunu, daha sonraki günlerde büyük depremlerin gelebileceğini söylemişlerdi. Banka müdürünün evinde 4,5 milyon dolar ayakkabı kutularında çıkmış, Bakan çocuklarının evinde dolarlar, eurolar, para kasaları, para sayma makineleri, hediye 700 bin TL’LİK saat, elbise içinde, çikolata kutularında 1,5 milyon dolar Bakana hediye verilmiş. Vatandaşta hop kalkıp hop oturuyordu. 76 milyonluk devlette alınan bu rüşvetler çok paramı yok. Başbakan bunları rüşvet olarak kabul etmemişti. Halk sakin sakin manzarayı seyredeceğine isyan etti.

 

Başbakan sakindi. Devletin her türlü imkânı elindeydi. İkinci operasyona izin vermezdi ki öyle yaptı. Savcıları değiştirdi. Gece yarısı Valiyi değiştirdi, yönetmeliği değiştirdi. Polis, savcıyı dinlemez ikinci operasyon gerçekleşmezdi. Bilal’imin evine girilemezdi, sorgulanamazdı. Bu kadarcık operasyonda ne vardı yani. Hükümetin bu kadarcık yetkisi olsun, hukuk devleti olmazsa olmasın. Yargı ayaklar altına alınsın. Rüşvetçi sadrazam Rüstem Paşalar çoğalsın.

 

17 Aralık 2013 sabah saat 8.02’de Başbakan oğlu Bilal’ı arıyor. Operasyonu izah ediyor. “Evinde ne var ne yok sen bunları bir çıkar” diyor. “Bende ne olabilir baba senin paran var kasada” yanıtını alan Başbakan, damadı Berat Albayrak’ta da para olduğunu ima ederek “Şimdi bir araya gelin, amcanı da al, Ziya enişteni de, ağabeyini de ara” ifadesini kullanarak, ‘bilgiler onda var’ diyor.

 

Sümeyye’yi işaret ediyor. Sümeyye’yi Bilal’a gönderiyor. Sümeyye zeki çocuk, Başbakanın danışmanı. Paraların nerelere gönderileceği Sümeyye’deki planla sağlanıyor. Yani evde temizlik yapılıyor. Temizlik imandandır. Dini bütün insanlar bir araya geliyor, aile boyu temizlik yapılıyor. Kir o kadar çok ki, bu kadar kalabalık bir aile koca gün uğraşıyor temizleyemiyor. 30 milyoncuk euro gibi kiri de hava kararınca temizliyorlar. İkinci güne 730 bin dolar ve 300 bin TL kalıyor.

 

Başbakan, oğlu Bilal ile olan konuşma ses kayıtları için ‘montaj, dublaj’ diyor. Suçu okyanus ötesine atıyor. İnşallah öyle olur, Türkiye kaostan kurtulur. Uzmanlar ise ‘kayıtlar montaj değil, hepsi gerçek’ diyor. A. Şener, Başbakanın bir zamanlar en yakın arkadaşı “Tereddüt yok ses Başbakan’a ait” diyor. İnşallah yakında görüntüleri de çıkar.

 

Bu olay basit değildir. İnkar etmekle olmaz. Tübitak’la da olmaz, Türkiye’de ayar yapılır, güvenemem. Avrupa’da 3 devlete ses kayıt örnekleri verilir, en az iki devlettin bir birimi tutan raporları dikkate alınarak gerçek meydana çıkarılır. Sesler gerçek midir, montaj mıdır  öğrenilir. Türkiye’de rahatlar.