Çok mağdursunuz çok! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Çok mağdursunuz çok!

Bu haber 14 Şubat 2014 - 1:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bülent Arınç, “Bizi birbirimize düşürmeye çalışan, bizi haşa yolsuzluk içine batmış bir hükümet olarak göstermeye çalışan güçler var. Bu iftira tutmaz. Bugün yolsuzluğun, yoksulluğun, yasakların hesabını şerefle veren bir hükümetiz. Yaptığımız her işin hesabını şerefimizle verdik. Yolsuzluk bizim yanımızdan bile geçmez” diyor.

 

Bülent Arınç, yaptığınız işin hesabını şerefle verdinizde bu kelimenin anlamını ben mi bilmiyorum? Neden yönetmelikleri değiştirdiniz? Savcıları, polisleri tayin ettiniz? Yargıyı kendinize bağlamaya çalışıyorsunuz? Halka karşı “bu iftira tutmaz” diyorsun da, acaba başını yastığa koyunca kendi kendine ne diyorsun, bende onu merak ediyorum. Müslüman adam yalan söylemez.

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “bunların ar damarı çatlamış” diyor. Bir buçuk aydır bu ülke için bir hizmet yaptınız mı? Hükümetin tek derdi ve icraatı, yolsuzluk soruşturmasını ört bas etmek, TV’de konuşulmasını, gazetelerde yazılmasını, sosyal medyada haberleşmesini engellemek. Milletvekillerine bile sansür uygulamak.

 

Bülent Arınç, ‘yolsuzluk, sizin yanınızdan geçmiyor da’ siz yolsuzluğun içinde boğuluyorsunuz. Duyumlar o ki, o fezlekeleriniz içinde başka bakanlarda, bürokratlarda var. Siz temiz insanlarsınız ya, Kılıçdaroğlu’nun ‘ifade’ fezlekesini 6 günde meclise getirdiniz. Yolsuzluk fezlekesini 40 gündür neden meclise getirmiyorsunuz. Milletvekillerinin soru önergelerinin yasaklandığı bir ülkede yaşıyoruz. İnternette yasaklanıyor. Sıkışınca da  ‘sehven’ diyorlar. Artık devletin çivisi çıktı. Halkın haber alma özgürlüğü kaldırılıyor. Türkiye’nin hafızası siliniyor. Yargı tarafsızlığını ve bağımsızlığını yitirmiştir.

 

Sabah ve ATV’nin satılması işinde, ballı ihalelerden pay alan müteahhitler konsorsiyumu için başbakanın talimatı ile havuz oluşturuluyor. Organizatörlüğünü de eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım yapıyor. Nakit parası çıkışmayanlara da devlet bankalarından kredi ayarlanması da işin cabası.

 

Telefon tape konuşmalarında ‘milletin anasını bellemekten’ bile söz ediliyor. Utanç verici olay ve bu olayın içinde başbakanda var. Sayın Arınç, bunlar iftira değil gerçek. Para milletten, küfürde millete. 40 yılda böyle şans bir daha çıkmaz mı yoksa, 40 yılda bile böyle rezalet yaşanmaz mı? İnşallah deniz fenerine benzemez. Fakat hükümetin icraatı bu yönde.

 

Başbakanın hayali tüm interneti kontrol altına almak, her türlü sansürü meşrulaştırmak, düşünce özgürlüğünü internetlerden silmek, stadyumlarda “Her yer direniş, her yer rüşvet, her yer yolsuzluk ve Atatürk’ün askerleriyiz” sözlerini bile kötü tezahürat kabul ediyorlar ve stat kapatıyorlar.

 

AKP’ye oy verenler, sakın yanlış anlamayın, bunlar İLERİ DEMOKRASİ gereğidir, YERSENİZ!