Allah’ın laneti zalimlerin üzerindedir « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Allah’ın laneti zalimlerin üzerindedir

Bu haber 19 Aralık 2013 - 20:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Saadet Partisi (SP) İlçe Başkanı Zeynel Abidin Koçak, Bangladeş Hükümeti’nin, Bangladeş Cemaati İslami hareketi liderlerinden Abdülkadir Molla’nın idamını lanetledi.

 

Koçak, “Değerli alim, önder ve bilge insan Abdulkadir Molla’nın şehadetini kutluyoruz. Hukuku, vicdanı, ahlakı hiçe sayarak bu idamı gerçekleştirenleri ise bütün nefretimizle lanetliyoruz. Allah’ın laneti, bu katillerin üzerine olsun” dedi.

 

Konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında, bu insanlık dışı zulmü ne insanlık vicdanının ne de tarihin affetmeyeceğini söyleyen Başkan Koçak, “Uluslararası hukuku hiçe sayan, uyduruk bir mahkeme tarafından gerçek dışı iddia ve ithamlarla gerçekleştirilene bu idam sadece hukukun değil vicdanların da ayaklar altına alındığının göstergesi olmuştur. Bangladeş Hükümeti’nin İslami hareketlere yönelik bu hukuk ve insanlık dışı baskılarını şiddetle lanetliyoruz. Tarih bu zulmü asla affetmeyecektir.” dedi.

 

Açıklamasında, 1960 darbesinden sonra haksız yere idam edilen merhum Adnan Menderes örneğini hatırlatan Koçak, “Bugün Menderes dualarla, Menderes’i asanlar ise beddualarla anılmaktadır. Aynı şekilde Abdulkadir Molla’nın şehadeti de tarih boyunca hep rahmet dualarıyla anılacak, onu asanlar ise lanetlenecektir. Bangladeş Hükümeti’nin eline masum kanları bulaşmıştır. Şehit Abdulkadir Molla’nın idamına karar verenler, bundan sonra Bangladeş’te akacak kanın tek sorumlusu olacaklardır. 42 yıl önce meydana gelmiş olayları bahane ederek, rakiplerden öç alır gibi tavır sergileyenler, en başta kendi ülkelerine, kendi halklarına zarar verdiklerini unutmamalıdır’’ şeklinde konuştu.

 

Uluslararası camiaya da tepki gösteren SP İlçe Başkanı Abidin Koçak, İslam ülkeleri teşkilat ve yöneticilerini de bu insanlık dramı karşısında sessiz kalmakla suçladı. Koçak, bu haksız idamlara karşı onurlu bir duruş ortaya koyamayan İslam ülkesi yöneticilerinin de sorumluluk ve vebal altında olduğunu söyledi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN