Karacabey”in “gap”ı gerçekleşiyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

Karacabey”in “gap”ı gerçekleşiyor

Bu haber 31 Temmuz 2012 - 12:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ak Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı, Devlet Su İşleri Genel Müdürü Akif Özkaldı ile görüşerek Yeşildere Barajı ve Gölecik Barajı konusundaki çalışmalar hakkında bilgi aldı.


Milletvekili Matlı ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi: ‘’Karacabey’in yarım asırlık rüyasını hayata geçirmeyi sağlayacak barajlardan Gölecik Barajı’nın proje ihalesinin gerçekleştiğini tüm halkımızla paylaşmak istiyorum. İhaleyi alan firma 400 gün içerisinde projeyi tamamlayacaktır. 2013 yılının sonuna doğru tamamlanacak projenin ardından inşaat ihalesi yapılıp inşaatına başlanacaktır.


Sulanabilir nitelikteki tarım arazilerinden 4 bin 500 hektarlık kısmının cazibeli olarak sulanacağını ve Karacabey’e yılda 8,40 hm³ içme suyu temin edilecektir. Gölecik Barajı’nın bir özelliği daha vardır ki, o da sulamadaki maliyetinin düşüklüğüdür. Çünkü Gölecik Barajı ile sulanacak 45 bin dekarlık tarım alanında hiçbir enerji maliyeti yüklenmeyecek ve sulamalar tamamen Gölecik Deresi’nin cazibe akışıyla çiftçilerimize ulaşacak. Artık bu konuda somut adımlar atarak projeleri bir bir gerçekleştireceğiz. Karacabeylilerin yarım asıra yakın özlemini sona erdirmenin mutluluğunu hep birlikte paylaşıyoruz.


Yeşildere Barajı’nın ise şu aşamada projesi tamamlanmak üzere olup 2013 yılında inşaat ihalesi yapılıp hemen inşaatına başlanarak en kısa sürede Karacabey halkının hizmetine girmesi beklenmektedir. Yeşildere Barajı’nın sulanabilir nitelikteki tarım arazilerinden 2 bin 346 hektarını cazibe ile bin 170 hektarını da pompaj ile sulayacağını ve toplamda 3 bin 516 hektarlık tarım arazinin sulanmasını sağlayacaktır.


Bölge halkımızdan aldığımız güçle iktidar dönemimizde Mustafakemalpaşa ve Karacabey’e unutulmayacak eserler ve hizmetler kazandırmanın peşindeyiz. Vatandaşlarımızın desteğini iktidar gücümüzle birleştirerek, çok sayıda yararlı projeyi bölgemizde yüzümüzün akıyla gerçekleştireceğimize inanıyorum.


Karacabey, Mustafakemalpaşa ve Bandırma köylerindeki arazilerin tarım sulamasına büyük ferahlık getirecek barajlar ile Karacabey Ovası’nın ülkemizde yine ışıldayacağını ve bölge tarımının daha da gelişmesini beklemekteyiz.’’

casino siteleri - slot siteleri