İktidar çiftçiyi tefeciye teslim etti « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

İktidar çiftçiyi tefeciye teslim etti

Bu haber 06 Temmuz 2012 - 9:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan, Ak Parti İktidarının, çiftçiyi görmezden gelerek tefeciye teslim ettiğini söyledi.


Karacabey ilçe teşkilatını ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili Turhan Tayan, çiftçilerin sorunlarını dile getirdi.


Ak Parti iktidarının mazot, gübre ve ilaç fiyatlarına %100’e yakın zam yaptığını fakat köylüye %10’u öngördüğünü belirten CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan, ‘’İktidar, çiftçiyi gözden çıkarttı ve çiftçiyi tüccara, tefeciye teslim etti. Köylüye çay kaşığıyla veren iktidar kendine gelince kepçeyle alıyor. Bazıları, baskılar karşısında bu fiyatlardan memnun olduğunu söylese de, görünen köy kılavuz istemiyor. Bizim tek isteğimiz çiftçi ve müstahsilin mutlu olmasıdır.


Fiyatlar gülünçtür!


Kim ne derse desin bu fiyatlar gülünçtür. Buğdayın tonda maliyet fiyatı 710 lira. Ama siz 665 verdiniz, piyasaya çıkınca da fiyat 600’lere düştü. Sonunda çiftçiyi tüccara esir ettiniz ve tüccar buğdayı 500 liraya alıyor.’’ dedi.


Cek-cak’larla yetinmeyiz!


Gölecik Barajı ve Okçugöl yolarına da değinen Tayan, ‘’Gölecik Barajı mücadelemiz devam ediyor. Bu barajın biran önce yapılması gerekiyor. Bu konuda verdiğim soru önergesine, 2012 yılı sonuna kadar proje yapılacağı yönünde cevap aldım. Ama şuana kadar maalesef atılan bir adım yok.


İşkence yolu yapılsın!


Ölüm yolu olan Okçugöl yolunun yapılması için de defalarca önerge verdim. Son olarak verdiğim soru önergesine de, ‘yapılacak’ denildi. Biz cek-cak’larla yetinmeyiz. Biran önce bunların yapılması gerekiyor.


Hesabını soracağız!


2014 yerel seçimleri öncesinde, Karacabey’deki sorunlu yerel yöneticileri halkımızla paylaşıp, yapılan yanlışların tek tek hesabını soracağız. Karacabey 2014’te şeffaf, dürüst ve becerikli bir yerel yönetime kavuşacaktır.’’ şeklinde konuştu.