Potansiyel engelli olduğumuzu unutmamalıyız « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

Potansiyel engelli olduğumuzu unutmamalıyız

Bu haber 15 Mayıs 2012 - 10:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen sempozyumda konuşan Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Çelik, bir gün herkesin engelli olabileceğini hatırlatarak, ‘’Potansiyel engelli olduğumuzu unutmamalıyız’’ dedi.


Ak Parti Karacabey İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen ‘’Haklarımızın Farkındayız’’ konulu Engelliler Haftası Sempozyumu, Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.


Ak Parti ilçe yönetimi, resmi daire amirleri, engelli vatandaşlar ve ailelerinin katıldığı sempozyum, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Çelik’in yaptığı açılış konuşmasıyla başladı.


Karacabey’de ilk kez böyle bir organizasyonun yapıldığını söyleyen Çelik, toplantı sonunda salondan ayrılan herkesin kendine ve engellilere olan bakış açısının değişmesi temennisinde bulundu.


Ak Parti hükümeti döneminde engelliler için önemli adımlar atıldığını ve atılmaya devam ettiğini ifade eden Çelik, ‘’Engelli vatandaşlarımıza hizmet etme açısından üzerimize düşen tüm görevleri yapıyoruz. Buradan engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine tekrar seslenmek istiyorum, her türlü problemlerinizi bize çekinmeden iletebilirsiniz. Mutlaka sizinle ilgilenip, problemlerinizi çözüme kavuşturacağız.’’ dedi.


İnsanların, engelli vatandaşlara olan bakış açısını değiştirmek için bu toplantının çok faydalı olacağına inandığını belirten Mustafa Çelik, ‘’Kendimizin de potansiyel bir engelli olduğumuzu unutmayalım. Kendimizi onların yerine koyarak, onlarla konuşup iletişim kuralım’’ şeklinde konuştu.


Ak Parti İlçe Başkanı Çelik’in ardından sempozyum, Sosyal Hizmetler Bursa İl Müdürlüğü Çocuk Gelişimi Uzmanı Ayşegül Türkmen ve Sosyal Hizmetler Uzmanı Engin Çınar’ın katılımcılara verdiği bilgilerle devam etti.


Nasıl engelli olunduğu değil, bundan sonra engelli olarak nasıl yaşanması gerektiği konusunda salondakilere bilgiler veren uzmanlar, engellinin tanımı, görme, işitme, zihinsel, tekerlekli sandalye ve koltuk değneği kullanan engellilerle iletişim kurma, iletişimin özellikleri, iletişimde dikkat edilmesi gerekenler ve dinleme sanatı konularında detaylı açıklamalarda bulundular.


Program, engellilere araç takdim edilmesiyle sona erdi.   

casino siteleri