Uysal ile iktidara talibiz « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Uysal ile iktidara talibiz

Bu haber 11 Mayıs 2012 - 10:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçtiğimiz Pazar günü Ankara’da yapılan Demokrat Parti'nin (DP) 8. Olağanüstü Büyük Kongresine katıldıktan sonra ilçeye dönen Karacabey DP delegeleri İlçe Başkanı Mehmet Ali Köfteci, Fahri Elezoğlu ve Sebahattin Yıldız, genel kurul izlenimlerini dile getirdiler.


DP İlçe Başkanı Köfteci, genel başkanlık seçiminin üçüncü turunda 444 delegenin oyunu alarak DP'nin yeni genel başkanı seçilen Gültekin Uysal ile Türkiye’nin iktidarına talip olduklarını belirtti. “Partimiz güzel ülkemizde demokrasinin ve Cumhuriyetin temel taşıdır.” diyen Mehmet Ali Köfteci, ilçe halkını DP çatısı altında birleşmeye çağırdı.


8. Olağanüstü Büyük Kongre’de Karacabey’i temsil ederek oylarını kullanan DP ilçe delegasyonu Ankara’dan umutlu döndü. DP İlçe Başkanı Mehmet Ali Köfteci, genç ve dinamik bir genel başkanla yeniden Türkiye’nin iktidarına talip olduklarını söyledi.


“Türkiye’nin çözülemeyen tüm sorunlarının tek güvenilir adresiyiz.” ifadesini kullanan İlçe Başkanı Köfteci, DP’nin tarihten gelen misyonunu ve gücünü milletinden aldığını belirtti. Köfteci, kongreden DP’nin daha güçlenmiş olarak çıktığını kaydettiği açıklamasında “Partimiz güzel ülkemizde demokrasinin ve Cumhuriyetin temel taşıdır. Kardeşlik, birlik ve beraberlik içerisinde sürekli gelişen ve kalkınan bir Türkiye özlemi ancak DP iktidarı ile gerçekleşir.” diye konuştu.


DP’nin yeni Genel Başkanı Gültekin Uysal kimdir?


Gültekin Uysal, 1977 Afyon doğumlu. Bilkent Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi mezunu. Lisans eğitimini ABD Texas Eyaleti’ndeki Houston Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde yaptı. 2003-2005 yılları arasında DYP’nin Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nı yaptıktan sonra, 2005 yılında partisinin Gençlikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. Ayrıca Türk Ocağı Afyonkarahisar Şubesi Yönetim kurulunda görev yaptı. Demokrat bir ailenin çocuğu olan Gültekin Uysal, çevresi tarafından sevilen sayılan sempatik bir insan. Süvariye iyi bir binici olmaya lâyık ve iyi bir donanıma sahip. Uysal, aile şirketi olan Reisoğlu Mermer’de iş hayatına devam etmektedir.