Bakan zehirlenme yok dedi Karacabey”de sütler dağıtıldı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Bakan zehirlenme yok dedi Karacabey”de sütler dağıtıldı

Bu haber 04 Mayıs 2012 - 10:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tarım Gıda ve hayvancılık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği ‘Ücretsiz Okul Sütü’ projesi devam ediyor.


Proje kapsamında bir çok ilde yaşanan zehirlenme vakası sonrası Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, ‘zehirlenme yok’ dese de, Karacabey’de bazı öğrenci velileri çocuklarına süt verilmesini istemiyor.


Dün Cumhuriyet İlköğretim okuluna giden İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ve Şube Müdürü Mehmet Arı, okul müdürü Rafet Yılmaz ile birlikte öğrencilere süt dağıttı.


Anasınıfı ile 1 ve 5. Sınıflar arasında gerçekleştirilen süt dağıtımında açıklamada bulunan Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, projenin okullar kapanana kadar devam edeceğini belirterek, ‘’Her gün merkez ve köylerdeki okullarımızda bulunan öğrencilerimize süt dağıtacağız. Proje öncesi velilere anket yaparak çocukların süte karşı alerjisi olup olmadığını sorduk. Alerji konusunda bir dönüş olmadı fakat bazı velilerimiz çocuklarının sütü sevmediğini belirtti. Bazıları ise yaşanan zehirlenme olaylarından çekindiği için çocuğuna süt verilmesini istemedi. Hiçbir çocuğumuza zorla süt vermeyeceğiz. Öğretmenlerimizde liste var. Velisi razı olmayan öğrencilere süt vermiyoruz.’’ dedi.