Kardeşliğimizi kimse bozamayacak « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Kardeşliğimizi kimse bozamayacak

Bu haber 27 Mart 2012 - 9:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Has Parti Genel Başkan Başdanışmanı Mukadder Başeğmez, partisinin strateji toplantısına katılmak üzere geldiği Bursa’da, Anadolu coğrafyasının büyük bir medeniyete ev sahipliği yaptığını söyleyerek “”kardeşliğimizi kimse bozamayacak”” dedi.


Nevruz'da yaşananlara dikkat çeken Has Parti Genel Başkan Başdanışmanı Mukadder Başeğmez, toplumsal barışın ancak kucaklaşmayla gerçekleşebileceğini söyleyerek, “”Bin yıldır kardeşçe yaşayan, birlikte istiklal mücadelesini veren Anadolu halkları arasına bu fitneleri kim soktu?”” diye sordu.


Anadolu halkları olarak birbirimizi sevmekten başka çaremiz olmadığını anlatan Başeğmez, “”Barışı tesis etmedikçe huzur bulamayız. Bunun için de, bu coğrafyanın türkülerini söylemeliyiz. Bizi 'biz' yapan değerlere sarılmalıyız”” şeklinde konuştu.


Başeğmez, yaptığı konuşmada iktidar ve muhalefet partilerine de seslenerek, “”Grup toplantılarında siyaset konuşmuyor, birbirinize hakaret ediyorsunuz. Sonuna kadar tahammül edebildiğimiz bir toplantınız kalmadı”” dedi.


Siyasetin üslubunun halkı da gerdiğini ifade ederek, ülkenin bir kamplaşmaya sürüklendiğini söyleyen Başeğmez, konuşmasında yeni anayasadan bu yıl umudunun kalmadığını söyleyen Meclis Başkanı Çiçek'e atıfta bulunarak, “”Bizim öncelikli konumuz üsluptur. Ülkemiz, kin, öfke ve nefret ile yönetiliyor. İktidar da muhalefet de bu konuda fevkalade sorumsuzca hareket ediyor. Bu üslubu düzeltmedikçe, siyasi hesaplarla bu kamplaşma siyaseti sürdürüldükçe yeni bir anayasa yapmak olanaksızdır. Halk da Meclis de her geçen gün umudunu kaybediyor”” diye konuştu.


İktidarın bir güç zehirlenmesi yaşadığını iddia eden Başeğmez, sözlerini şu şekilde tamamladı; “”Rövanşist tavırlarla hareket ediyorsunuz. Birbirinizden bir farkınız kalmıyor. Anayasanız, isterse dünyanın en güzel anayasası olsun sevgiyi, merhameti tesis etmedikçe ancak betondan kuleler diker, fakat medeniyet kuramazsınız. Hukuksuz, adaletsiz, merhametsiz ve güce dayalı bir dünya görüşü hakim ve bir litre petrol bir litre kandan daha değerli hale geldi. Sömürgeci anlayışı reddetmeli ve kendimiz olmalıyız””