Sosyal medyayı etkin kullanan kazanacak « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Sosyal medyayı etkin kullanan kazanacak

Bu haber 06 Mart 2012 - 8:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Aktif İnternet Medyası Derneği (AKİMED) Başkanı Özcan Yazıcı, gazeteci Zafer Opsar ile Has Parti Bursa İl Başkanlığı'nın organize ettiği bir etkinlikte konuştu.


10 yıl içinde basılı gazetelerin büyük ölçüde tükenerek internete taşınacağını söyleyen Yazıcı, “”internet medyası etkinliğini hızla artırmakta ve günümüzde teknolojiye bağlı olarak herkes bir medya aracı olmaktadır, medya da bu değişim sürecinin dışında kalamayacak”” dedi. İnternet medyasının da kendine göre sorunları olduğuna da değinen Yazıcı internet gazeteciliği hakkındaki kanun tasarısını dernek olarak dikkatle takip etmekte olduklarını söyledi.


Yeni medya düzeninde habercilikte artık medyanın gündem oluşturmakta zorlandığını ve vatandaşın gündem oluşturmakta daha etkili hale geldiğini belirten Yazıcı, “”vatandaş facebook ve twitter gibi sosyal medya araçları üzerinden Cumhurbaşkanı'na dahi kolaylıkla ulaşabilmekte”” dedi.


Yazıcı konuşmasında, oluşan bu trendi doğru kullanan kuruluşların gelecekte ciddi bir ivme yakalayabileceğini sözlerine ekledi.


Etkinlikte konuşan Has Parti Sosyal Medya Sorumlusu Mehmet Torun, sosyal medyanın yapısına dikkat çekerek “”haberin kullanıcı merkezli yayımıyla işleyen yeni nesil iletişim aracıdır”” dedi.


Twitter ve Facebook başta olmak üzere sosyal medya mecralarını en iyi kullanan partilerden birisinin Has Parti olduğunu söyleyen Torun, “”sosyal medyada Türkçe’nin yanında; Kürtçe, Arapça, İngilizce ve İspanyolca kurumsal yayına başladık”” dedi.


Has Parti'nin farklı dillerdeki yayınlarında dil seçeneklerinin sınırsız, hedeflerinin büyük olduğunu söyleyen Torun, “”sosyal medya nereye ulaşıyorsa o kitleye ulaşacağız. Amacımız, projelerimizi ve insanlığa tekliflerimizi daha çok insana ulaştırmaktır”” şeklinde konuştu. Torun, Has Parti'nin farklı dillerdeki yayınları için toplumdan olumlu çok tepki aldıklarını sözlerine ekledi.


Has Parti İl Başkanı Ali Mollasalih ise konuyla ilgili olarak, dünyadaki gelişmeleri ve sosyal medyayı parti olarak etkin kullanmaya çalıştıklarını belirterek, parti dahilinde yaptıkları çalışmaları sosyal medyada aracılığıyla dünyanın her yerindeki takipçileriyle kolaylıkla paylaştıklarını söyledi.