27 Mart Çarsamba


Ziraat Odası’ndan yerinde destek

Ziraat Odası’ndan yerinde destek Karacabey Ziraat Odası Ziraat Mühendisleri, köy köy gezerek çiftçilere hastalık ve zararlılar hakkında bilgiler veriyor.  ...
Bu Haber 13 Nisan 2018 07:20 Yayınlandı

Karacabey Ziraat Odası Ziraat Mühendisleri, köy köy gezerek çiftçilere hastalık ve zararlılar hakkında bilgiler veriyor.

 

Karacabey Ziraat Odası Ziraat Mühendisleri Kübra Durmuş ve Özge Çakır, değişen ani hava sıcaklıkları sonrası köylere yaptıkları ziyaretlerde, buğday ve zeytin bahçelerinde kontrollerde bulundular.

 

Yenikaraağaç ve Çamlıca Köylerine giden Ziraat Mühendisleri, burada muhtarlar Adem Şen ve Sadettin Yıldırım ile birlikte, çiftçilerin zeytin bahçeleri ve buğday tarlalarında zararlı ve hastalık kontrolleri yaptılar.

 

Bahçe ve tarlalarda incelemelerde buluna Ziraat Mühendisleri Kübra Durmuş ve Özge Çakır, ardından kahvehanelere de giderek çiftçilere hastalık ve zararlılar hakkında teknik tavsiyelerde bulundular.

 

 

Hizmet ayağımıza geliyor!

 

Ziraat Odası’nın bu faaliyetini olumlu karşılayan çiftçiler, “Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem güzel bir şey düşünmüş. Hizmeti ayağımıza kadar getiriyor. Önemli olanda bu. Oturmakla hizmet olmaz. Mühendis kızlarımız da bizlere her türlü bilgiyi vererek, hastalık ve zararlılarla mücadele etmemiz konusunda bize yardımcı oluyorlar. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dediler.

 

 

Çiftçilerin hizmetkarıyız!

 

Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem de, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ziraat Mühendislerimiz köy köy gezerek çiftçilerimize hizmet vermekte. Kendilerine bir yandan ekipman desteği sağlarken, diğer yandan da teknik destek veriyoruz. Bizim asli görevimiz budur. Biz çiftçilerimiz için varız o yüzden her zaman onların yanında olmak zorundayız. Bundan önce olduğumuz gibi bundan sonrada her zaman, her koşulda değerli çiftçilerimizin hizmetkarı olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM