17 Şubat Pazar


Ziraat Odası’na modern bina

Ziraat Odası’na modern bina Karacabey Ziraat Odası’nın yeni hizmet binasıyla ilgili yapılan inşaat ihalesini HB İnşaat Sahibi Karacabeyli müteahhit Baha...
Bu Haber 5 Şubat 2018 15:55 Yayınlandı

Karacabey Ziraat Odası’nın yeni hizmet binasıyla ilgili yapılan inşaat ihalesini HB İnşaat Sahibi Karacabeyli müteahhit Baha Güney’in kazandığı bildirildi. Mecidiye Mahallesi İstiklal Ortaokulu yanında bulunan bin 974 metrekarelik alana yapılacak yeni Ziraat Odası Hizmet Binası’nın temeli ise 6 Şubat 2018 tarihinde düzenlenecek görkemli törenle atılıyor.

 

Konuyla ilgili süreci kamuoyuyla paylaşan Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, 19 Ocak’ta ihale şartnamelerini firmalara verdiklerini, 26 Ocak’a kadar da teklifleri aldıklarını kaydetti. Önceki akşam da Ziraat Odası Meclisi huzurunda ihale tekliflerini açtıklarını belirten Erdem, “Buna göre yeni hizmet binamızın inşat ihalesini en iyi teklifi sunan Karacabeyli müteahhit Baha Güney kazanmıştır. Kendisine ve Oda’mıza hayırlı olsun. İlk kazmayı 6 Şubat Salı günü vuracağız. Bu tarihte düzenleyeceğimiz temel atma törenine tüm çiftçilerimizi ve Karacabey halkını bekliyoruz” dedi.

 

 

Yeni hizmet binasının sadece taştan bir bina olmayacağına dikkat çeken Erdem, “Yeni binamız, Dış Ticaret Uzmanı’ndan teknoloji ve bilime ayak uyduran labarotuvarlara kadar hizmet verecek. Sürekli çiftçilerimizle bir araya gelerek toplantı ve eğitimler düzenleyeceğiz. Umut ediyorum 7-8 ay içinde binamızın inşaatı tamamlanır ve 14 Eylül 2018 tarihinde yani Karacabey’in Kurtuluş Günü’nde de Ziraat Oda’mızın yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM