20 Temmuz Cumartesi


Yüzme havuzu hizmete başladı

Yüzme havuzu hizmete başladı   Karacabey Belediyesi Yüzme Havuzu, yenilenen yüzüyle Pazartesi gününden itibaren hizmete girdi. Belediye tarafından işletmesi yapılan...
Bu Haber 18 Haziran 2019 08:00 Yayınlandı

 

Karacabey Belediyesi Yüzme Havuzu, yenilenen yüzüyle Pazartesi gününden itibaren hizmete girdi. Belediye tarafından işletmesi yapılan tesis, Şubat ayında teknik ömrünü doldurması nedeniyle kapatılarak tadilata alınmıştı.

 

Bahar aylarının gelmesiyle, tesisteki çalışmaları hızlı bir şekilde tamamlayan Karacabey Belediyesi, vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda havuzu açık sisteme dönüştürerek, yenilenen yüzüyle devreye aldı.

 

Atatürk Kültür Parkı içerisinde yer alan ve daha önce kapalı balon sistemi ile hizmet veren tesis, vatandaşlardan gelen talep ve uzun ömürlü olması dolayısıyla açık sisteme geçirilirken, sürdürülen çalışmaların ardından ziyaretçilerini ağırlamaya hazır hale getirildi.

 

 

Yeniden düzenledik

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Geçmişte kullandığımız kapalı sistem havuz, teknik olarak hem uzun ömürlü değil hem de fazladan bir enerji israfına neden oluyordu. Ayrıca özellikle yaz aylarında vatandaşlarımızdan da açık sistem yüzme havuzuna geçilmesi talebi sıkça bize ulaşıyordu. Bizde bunu fırsata çevirerek, yüzme havuzumuzu açık hale getirdik. Vatandaşlarımız burada hem güneşlenebilecek hem de havuza girebilecekler. Yine yüzme kurslarımızda okulların kapanması ile kayıtlarımız da başladı. Bu yaz tatilini hem vatandaşlarımız hem de çocuklarımız için daha eğlenceli hale getireceğiz” dedi.

 

 

Yüzme kursları başladı

 

Karacabey Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yılda yüzme havuzunda, yüzme öğrenmek isteyen öğrenciler için ücretsiz kurs kayıtlarına başlandığını duyurdu. Belediye bünyesindeki yüzme antrenörü tarafından verilecek kurslara, çocukların yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. Öte yandan, öğrenciler için ücretsiz yüzme kursu kayıtlarının 17 Haziran Pazartesi günü başladığı duyuruldu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM