21 Eylül Cumartesi


Yörük, Manav ve Türkmenler dernekleşti

Yörük, Manav ve Türkmenler dernekleşti   Mustafakemalpaşa Yörük-Manav-Türkmen Kültür ve Dayanışma Derneği’nin hizmet binası, Tahıl Meydanı’nda düzenlenen yoğun katılımlı törenle açıldı....
Bu Haber 4 Ekim 2018 18:24 Yayınlandı

 

Mustafakemalpaşa Yörük-Manav-Türkmen Kültür ve Dayanışma Derneği’nin hizmet binası, Tahıl Meydanı’nda düzenlenen yoğun katılımlı törenle açıldı.

 

Derneğin açılışına; Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Osmangazi Yörük Türkmen Dernekleri Başkanı Dinçer Akyel, siyasi parti ve sivil toplum teşkilatlarının temsilcileri katıldı.

 

Yörük-Manav-Türkmen Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Şerif Acar yaptığı açılış konuşmasında, sivil toplum kuruluşlarının, katılımcılığın, çoğulculuğun, demokrasinin vazgeçilmez unsuru olduğunu söyledi.

 

Acar; “Dernekler, toplumda birlik beraberliğimizin çimentosudur. Bizde her karış toprağı şehit kanıyla sulanmış bu cennet vatanın bugününe ve yarınına hizmet edebilmek için derneğimizi kurduk. Bu vatanı, vatan yapan değerleri benimseyen, bu memleketin derdiyle dertlenen herkesin desteğini bekliyoruz” dedi.

 

 

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise, derneklerin gönüllük esaslı çalışan kuruluşlar olduğunu belirterek, yöresel kültürü canlı tutan girişimlere her zaman destek olacaklarını dile getirdi.

 

Başkan Kurtulan; “Dernekleri yaşatmak gönüllük ister. Yüzlerce yıllık Yörük-Türkmen-Manav kültürünü yaşatmak için yola çıkan dernek üyelerinin sosyal dayanışmayı canlı kılacak her etkinlikte yanlarında olacağız. Dernek üyelerimize çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

 

Osmangazi Yörük Türkmen Dernekleri Başkanı Dinçer Akyel’de yeni açılan dernekle her platformda dayanışma içinde olacaklarını kaydetti. Derneği açılış kurdelesinin protokol tarafından kesilmesinin ardından katılımcılara ikramda bulunuldu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM