20 Temmuz Cumartesi


Yeşilçam şarkıları sahne alıyor

Yeşilçam şarkıları sahne alıyor   Karacabey Kent Konseyi Türk Sanat Müziği Korosu, Şef Şenol Dinleyen öncülüğünde çalışmalara başladı. Daha önce...
Bu Haber 11 Ocak 2019 09:37 Yayınlandı

 

Karacabey Kent Konseyi Türk Sanat Müziği Korosu, Şef Şenol Dinleyen öncülüğünde çalışmalara başladı. Daha önce Gönüllüler Korosu olarak 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde sahne alan koro, bundan böyle Kent Konseyi bünyesinde sanatseverlerle buluşacak.

 

Karacabey Kent Konseyi Başkanı Mahmut Çayır’ın girişimleriyle geçtiğimiz hafta start alan çalışmalar, Mart ayında bir konserle taçlanacak. Karacabeyli sanatseverlerin karşısına “Yeşilçam Şarkıları” konsepti ile çıkmaya hazırlanan koristler, solo ve koro şarkıların repertuarını çalışmaya başladı.

 

Kent Konseyi Korosu, Yeşilçam’ın siyah beyaz film kuşağında Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik gibi sanatçıların filmlerde seslendirdiği şarkıları Karacabeyli sanatseverlere yorumlamak için kolları sıvadı. TRT Ankara Radyosu’ndan emekli olup ilçeye yerleşen Karacabeyli Keman sanatçısı Şenol Dinleyen’in çalıştırdığı koronun, Mart ayında sahne alması bekleniyor.

 

 

Şenol Dinleyen kimdir?

 

1960 yılında Karacabey’de doğdu. 1980 yılında TRT Ankara Radyosu’na keman sanatçısı olarak giren Şenol Dinleyen, sanat hayatı boyunca; Zeki Müren, Safiye Ayla, Müzeyyen Senar, Perihan Altındağ Sözeri, Bülent Ersoy ve Muzaaez Abacı gibi birçok ünlü sanatçıya maestroluk ve şeflik yaptı. Evli ve iki çocuk babası olan Dinleyen’in oğlu Ahmet Dinleyen de babası gibi TRT Ankara Radyosu’nda viyolensel viritözüdür.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM