21 Mayıs Pazartesi


Yeniköy’de geceleri yaralanmayın!

Yeniköy’de geceleri yaralanmayın! Yaz aylarında 40 bin civarında nüfusun olduğu, hafta sonları ise bu sayının 50 bine kadar çıktığı...
Bu Haber 8 Ağustos 2017 11:43 Yayınlandı

Yaz aylarında 40 bin civarında nüfusun olduğu, hafta sonları ise bu sayının 50 bine kadar çıktığı Yeniköy’de, geceleri ambulansın olmaması tepkilere yol açtı.

 

Dün akşam saat 22.26 sıralarında Malkara Kayadibi Mevkiinde yaşanan olay, insana verilen değeri bir kez daha gözler önüne serdi.

 

 

Camiden çıkıp evine giden yaşlı bir adam, yol ortasında birden yere düştü. Burnunun üstüne düşerek kan revan içinde kalan adama çevredeki vatandaşlar ilk müdahaleyi yaparken, hemen aranan 112 Acil Servis ise, Yeniköy’de saat 21.00’den sonra ambulans olmadığını belirterek, ambulansın Karacabey’den geleceğini, gelene kadar kanayan yere tampon yapılmasını söyledi.

 

Yarım saat boyunca burnundan kan gelen yaşlı adama çevredeki vatandaşlar yardımda bulunurken, ardından olay yerine gelen ambulansla Karacabey Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

 

21.00’den sonra yaralanmayın!

 

 

Yaşananların ardından, yaklaşık 40 bin civarından insanın yaşadığı Yeniköy’de saat 21.00’den sonra ambulansın olmamasına tepki gösteren tatilciler, “Yani şimdi bize, saat 21.00’den sonra ciddi bir yaralanma yaşamayın. Dikkatli olun. Kendi işinizi görecek kadar yaralanın. Yoksa 21.00’den sonra ambulans yok. Ne haliniz varsa görün diyorlar. Bu akşamda gördük ki tamda böyle oldu. Yaşlı adam yarım saat boyunca kan kaybetti ve ambulans bekledi. İnsana verilen değer bu mu? Allah göstermesin bir trafik kazası olsa demek ki insanlar kan kaybından ölecek.

 

Öte yandan Sağlık Evi var, insanlar sıradan muayene olamıyor. Lafa gelince hekim atayacağız diyenler acaba neredeler? Kısacası Yeniköy’de insanlar şansa yaşıyor. Tüm bu yaşananlara rağmen hiçbir şey yapmayan bürokrat, siyasi ve yetkili kurum müdürlerine yazıklar olsun diyoruz. Unutmasınlar ki bu aciliyet bir gün onlara da lazım olur” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM