18 Haziran Salı;


Yangın var şoför yok!

Yangın var şoför yok! Geçtiğimiz Pazar gecesi, Abdullahpaşa Mahallesi 39 sokakta bir evde yangın çıktı. Allah’tan yangının daha başıyken durumu...
Bu Haber 22 Kasım 2016 06:25 Yayınlandı

Geçtiğimiz Pazar gecesi, Abdullahpaşa Mahallesi 39 sokakta bir evde yangın çıktı. Allah’tan yangının daha başıyken durumu fark eden polis ekipleri, hemen itfaiyeye haber vererek, sokağı boşalttı. Allah’tan diyorum çünkü yangın büyüdükten sonra fark edilseydi mahalle yanardı!

 

İlk önce bu iki polis memurunu kutlamak istiyorum. Dikkatleri sayesinde facianın eşiğinden dönüldü. Yangın büyümüş olsaydı çok sayıda eve de sıçraması kaçınılmazdı.

 

Gelelim yangına. Polis ekiplerinin haber vermesiyle olay yerine gelen itfaiye aracında merdiven yok. Ama baktığımız zaman itfaiye erleri elinden geleni fazlasıyla yapmaya çalışıyor. Onlara diyecek lafım yok. İmkan neyse onu kullanacaklar.

 

Peki itfaiyenin araç sayısı kaç? Bildiğim kadarıyla 4 yada 5. Peki yangın esnasında neredeler? Yoklar, gelemiyorlar, işleri mi var, hayır! Çünkü onları olay yerine getirecek şoförleri yok! 3 tane belediye başkan yardımcısı var ama itfaiyede şoför yok. Böyle rezalet, böyle saçmalık, böyle iş bilmezlik, böyle belediyecilik olmaz olsun.

 

İtfaiye araçları yerinde duruyor, yangına Mustafakemalpaşa ve Bursa’dan destek isteniyor. Yahu arkadaş hiç mi iş bilmiyorsunuz, bu ne rahatlık, bu ne vurdumduymazlık, bu ne vicdansızlıktır. İtfaiyede şoför mü olmaz. Bu olayın iki sorumlusu vardır. Birincisi Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ikincisi de Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’dır.

 

Şimdi sorsan ikisi de topu birbirine atar. Peki şunu sorsak. Bu yangın şans eseri kimsenin yaşamadığı evlerde çıktı. Şans eseri de diğer evlere sıçramadan engellendi. Peki bu yangın bir apartmanın üst katlarında çıksaydı, insanlar mahsur kalsaydı, yada polis memurları fark etmeseydi yangın büyüyerek diğer evlere de sıçrasaydı, insanlar ölseydi o zaman ne olacaktı?

 

Bu işin sorumlusu yangını çıkaran elektrik kontağı mı olacaktı, yangını söndüremeyen, yetersiz kalan itfaiye ekipleri mi olacaktı, yoksa itfaiyede şoför olmadığı için Bursa ve Mustafakemalpaşa’dan itfaiye gelmesini beklerken insanların ölmesine neden olan, evlerin yanmasına neden olan siz yöneticiler mi olacaktı?

 

Bu sorunun cevabını Karacabey halkına bırakıyorum ve diyorum ki; “İş bilmeyenin, kılıç kuşanamayanın” olmuş. Saygılar…

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM