18 Haziran Salı;


Yakışmadı Ali Reis!

Yakışmadı Ali Reis! Hatırlarsanız, 10 Aralık Cumartesi günü İstanbul’da yapılan hain saldırı sonucu şehit olan 36 polisimiz için Karacabey...
Bu Haber 20 Aralık 2016 06:35 Yayınlandı

Hatırlarsanız, 10 Aralık Cumartesi günü İstanbul’da yapılan hain saldırı sonucu şehit olan 36 polisimiz için Karacabey Belediyesi hemen harekete geçerek, ertesi gün Cumhuriyet Alanı’nda mevlid-i şerif okuttu. Belediye Başkanı Ali Özkan, beraberindekilerle birlikte Karacabey Emniyet Müdürünü de ziyaret ederek başsağlığı diledi ve yanlarında olduklarının mesajını verdi.

 

Peki ne değişti?

 

Bunu da hatırlarsınız, geçtiğimiz Cumartesi günü Kayseri’de askerlerimize yönelik düzenlenen hain saldırı sonucu 14 askerimiz şehit oldu. Peki, şehit polisine mevlid-i şerif okutan, emniyet müdürüne ziyarete giden Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, bu kahraman 14 şehidimiz için neden mevlid-i şerif okutmadı. Polis bizim polisimiz de, asker bizim askerimiz değil mi? Yoksa şehit sayısı mı az geldi? Yoksa hava çok soğuk diye mi okutulmadı?

 

Eğer okutulsaydı, orada Garnizon Komutanı da olacaktı, Jandarma Komutanı da olacaktı, askerlerde olacaktı. Acaba birileri meydanda asker görmekten rahatsız mı olacaktı da, bu kahraman 14 vatan evladı şehidimiz için mevlid-i şerif okutulmadı!

 

Yakışmadı Ali Reis, gerçekten yakışmadı. Kaldı ki siz, Ülkü Ocakları’nda yetişmiş, askerini, polisini, vatanını, milletini seven milliyetçi bir insansınız. Askerle, polisin ne olursa olsun ayrı tutulmayacağını bilen bir insansınız. Ben yinede olaya iyi yönden bakıyorum ve bunun bilinçli olarak yapılmadığını düşünüyorum. Çünkü Ülkü Ocaklarından yetişen bir genç, ne olursa olsun, o içindeki asker ve polis sevgisinden vazgeçemez, ikisini ayrı tutamaz. Haksız mıyım Ali Reis!

 

Bu arada, yaşanan kalleş saldırıda şehit düşen kahraman Türk Askerlerine Allah’tan rahmet, acılı aileleri ve TSK’ya başsağlığı diliyorum. Ruhunuz şad olsun…

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM