18 Şubat Pazartesi


Vergi Dairesi yer değiştirdi!

Vergi Dairesi yer değiştirdi!   Karacabey Vergi Dairesi, geçici olarak Sırabademler Mahallesi Runguçpaşa Caddesi Atatürk İlkokulu yanındaki hizmet binasına taşındı....
Bu Haber 11 Mayıs 2018 03:00 Yayınlandı

 

Karacabey Vergi Dairesi, geçici olarak Sırabademler Mahallesi Runguçpaşa Caddesi Atatürk İlkokulu yanındaki hizmet binasına taşındı. Vergi Dairesi, yaklaşık 1,5 yıl sonra da Yeni Mahalle Fatih Camii karşısına inşa edilecek yeni yerinde hizmet verecek.

 

Karacabey Vergi Dairesi’nin, Sırabademler Mahallesi Runguçpaşa Caddesi Atatürk İlkokulu yanındaki geçici hizmet binasının açılışı gerçekleştirdi. Açılışa Kaymakam Yusuf Gökhan Yolcu, Belediye Başkanı Ali Özkan, Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş, Karacabey Vergi Dairesi Müdürü Şengül Özkaya, Bursa ve Karacabey Vergi Dairesi yetkilileri, siyasiler, daire amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş, geçici olarak hizmet verecekleri yerden yaklaşık 1,5 yıl sonra Yeni Mahalle’deki yeni yerlerinde hizmet vereceklerini belirterek, “100 bin nüfuslu tarım ve sanayi kenti Karacabey’e daha etkin hizmet verebilmek adına takriben 1,5 yıl burada faaliyet göstereceğiz. Yeni hizmet binamızın yapımı ihale aşamasında ve projemiz Bakanlıkta onay bekliyor. Güler yüzlü ve çözüm odaklı çalışma prensibimizden ödün vermeden Karacabeylilere en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Bizlere katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Belediye Başkanı Ali Özkan ise, Belediye’nin şu ana kadar arsa üretme noktasında çok başarılı olmadığına dikkat çekerek, “Bu noktada Vergi Daire’mizin bulunduğu binayı yıkarak hem arsa üretmek, hem de ilçemizdeki şehir içi trafiği rahatlatmak adına böyle bir girişimde bulunduk. Bursa Vergi Dairesi Başkanımız da sağolsun bizlerin bu talebine anlayış gösterdi. Karacabey Belediyesi olarak Vergi Dairesi Müdürlüğümüzün yeni yerinde hizmet verebilmesi adına elimizden gelen katkıyı sunmaya devam edeceğiz. Geçici olarak hizmet verecek bu binanın da hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

 

 

Konuşmaların ardından protokol tarafından Karacabey Vergi Dairesi’nin geçici hizmet binasının kurdelesi kesildi. Açılışla birlikte davetliler yeni Vergi Dairesi’ni gezerek incelemelerde bulundu. İki katkı olan geçici hizmet binasının oldukça nezih ve konforlu olduğu gözlendi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM