23 Ağustos Cuma


Velileri okula sokmuyor!

Velileri okula sokmuyor! Cumhuriyet İlkokulu velileri, yeni Okul Müdürü Menderes Girgin’in kendilerini okula sokmadığını iddia ederek, müdürün, göreve geldiği...
Bu Haber 30 Eylül 2014 08:00 Yayınlandı

Cumhuriyet İlkokulu velileri, yeni Okul Müdürü Menderes Girgin’in kendilerini okula sokmadığını iddia ederek, müdürün, göreve geldiği gibi okulda huzursuzluk yarattığını söylediler.

 

Tam gün uygulaması sonucu okullarda yaşanan sıkıntılar devam ederken, zaman yetmediği için çocuklarını öğle arasında okulda doyuran veliler, yeni Okul Müdürü Menderes Girgin’in saçma uygulamaları sonucu okula giremez oldu.

 

Daha önce konuyla ilgili yaptıkları açıklamalarda uygulamaya tepki gösteren veliler, “Zaten uygulama sonucu bir çıkmazdaydık. Şimdi birde yeni okul müdürünün saçma uygulamaları eklendi ve okulda huzursuzluk baş gösterdi” dediler.

 

Çocuklarını öğle arasında okulda doyurmak zorunda kaldıklarını belirten veliler, “Okul Müdürü Menderes Girdin, ilk göreve başladığı gün sınıfa gelerek bize ‘Artık çocuklarınızı okulda doyurmayacaksınız. Her yeri kilitleyeceğim ve okula kimse giremeyecek’ dedi. Bizde kendisine zaman yetmediğini, bunun için çocuklarımızı burada doyuruyoruz, o zaman bize bir sınıf tahsis edin dedik. Müdür de sınıf olmadığını oyun alanını tahsis edebileceğini söyledi. Buna rağmen müdür bey bir gün sonra kapıları kilitleyerek bizleri içeri sokmadı. Burası ortaokul değil ve bizlerde çocuk değiliz. Kendisine aklını başına almasını tavsiye ediyoruz. Yaşananlara başından beri kayıtsız kalan ilçe Kaymakamı Ahmet Yurtseven ve Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin’i de oturmaya değil göreve davet ediyoruz.” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 

001-cumh-okul-veli-isyan-002

 

Okulu başına yıkarız

 

Okul Müdürü Menderes Girgin’in okul giriş ve çıkışlarında bekçi gibi kapıda durmasına ve kendilerine karşı sert tutum sergilemesine tepki gösteren veliler, “Adamı buraya huzursuzluk çıkarsın diye göndermişler. Çocuklarını okulda doyurmak zorunda kalan velileri okuldan kovduğu yetmedi şimdi birde okul çıkışında bizleri okula sokmayacağını söylüyor. Herkes çocuğunu dışarıda alacakmış. O kadar çocuk aynı anda dışarı salınırsa ne olacak? Hepsinin kıyafeti aynı, o kalabalıkta çocuğumuzu nasıl bulacağız? Böyle saçmalık mı olur? Kendini kanıtlamak istiyorsa alsın 10 koyun onlarla uğraşsın. Bizim çocuklarımızla oynayamaz. Bizim çocuklarımız koyun değil, onlara kimse sürü gibi davranamaz. Geldiği günden beri bir huzursuzluk aldı başını gidiyor. Müdür bey bizim sabrımızı zorlamasın okulu onun başına yıkarız.” şeklinde konuştular.// Velileri okula sokmuyor! // için 27 Yorum

 1. vildan dedi ki:

  insanların tehditlerini dile getirmekten öteye gitmeyen, araştırılmadan yazılmış , gercekleri yansitmaktan uzak bir yazı maalesef.

 2. B.B dedi ki:

  Eğitim sistemiyle ilgili yanlışlıkların yöneticilere yüklenmesi büyük ayıp.Her okulun belirli kuralları vardır,olmalıdır,olmak zorundadır.Ne yazık ki velilerimiz bunun kendi çocuklarının güvenlikleri için gerekli bir uygulama olduğunu kavrayamamış.Bu çok çirkin bir dille gazeteye yansıtılmış.

 3. BETÜL dedi ki:

  ” Müdür bey bizim sabrımızı zorlamasın okulu onun başına yıkarız.”
  2014 yılında Karacabey’in en gözde okulunun velilerinin ağzına hiç yakışmayan bir söylem.Okulu müdürün başın yıktıklarında kim zararlı kim karlı olacak acaba?Sonra eğitim sistemi öyle kötü böyle kötü,müdürler öyle yapıyor,öğretmenler böyle yapıyor.Peki veliler? Kendilerine dönüp sordular mı? Okulu başına yıkacağız açıkça bir tehdit cümlesidir.Velileri enerjilerini ve gayretlerini gündemi saçma sapan konulara çekmek yerine çocukların eğitimine nasıl katkı sağlarız diye düşünmeye davet ediyorum.

 4. Ayşe dedi ki:

  “Kendisine aklını başına almasını tavsiye ediyoruz.”

  ” Müdür bey bizim sabrımızı zorlamasın okulu onun başına yıkarız.”

  YAZIK GERÇEKTEN ÇOK YAZIK.

 5. Murat dedi ki:

  İyi günler.Gazetecilk ağızdan çıkan her cümleyi aynen yazmak mıdır? Yazarlarımızı yazılarında daha duyarlı olmaya davet ediyorum.

 6. hilal dedi ki:

  İyi günler, ben Uludağ Üniversitesi’nde öğrenciyim. “Velileri okula sokmuyor” başlıklı haberinizi; eğitime, saygıya ve kesinlikle ahlaka aykırı bulduğum için eleştiriyorum. İlkokul seviyesindeki öğrenciler ayakkabılarını bağlayabildiği gibi yemeklerini de yiyebilirler. Bir eğitimci için “okulu başına yıkarım” ifadesini kullanan veliler hatta size oyun alanı bulurum diye çözüme gitmeye çalışan bir eğitimciye bu saygısız yaklaşımın öğrencilere, velilere,okulun kalitesine hiç bir faydası olmadığını söylemek isterim. Yıllardır öğretmenlik yapan tecrübeli bir eğitimcinin velilerden daha çok öğrencilerini düşündüğü onlar eğitim görürken ortalıkta gezen velilerin dikkat dağıttığı ortada. O zaman kimse bir daha yeni nesil çok bozuk demesin, ben hala bir öğretmen gördüğümde önümü kapatıp oturuşumu düzeltirken çocuklarının öğretmeni için koyun baksın diyen bir ailenin öğrettiği değerleri sorgularım . Yinede SAYGILARIMLA

 7. Ahmet Türk dedi ki:

  Sizleri milli eğitim yönetmenliğini okumaya davet ediyorum…Bu kurallar sizce neden konmuş olabilir? Okulda düzenin sağlanması,binaya giren çıkanın kontrol edilmesinin neyi yanlış? Karşı tarafa saldırmadan önce bunlarıda düşünmek gerekir.Bırakın insanlar gerçek işini yapsın.Böyle saçma sapan şeylerle asıl kendi çocuklarınızın eğitiminden çalıyorsunuz.Okulu başına yıkmakla ttedit ettiğiniz kişi herşeyden önce bir eğitimci.

 8. Ayhan dedi ki:

  Okula bir düzen ve intizam gelmiş. Saygılar…

 9. veli dedi ki:

  Ne biliyonuzda ne konuşuyonuz. Öğlen arası yetmediği için çocuğumu okulda doyuruyorum sadece ben değil. müdür geldi bizi sınftan kovarcasına ithamlarda bulundu. Bize yer göstermesini söyledik çocuk parkı yerini ayarlayacağını söyledi. Ertesi gün kapıları kilitledi ve bizi okula sokmadı. Bumu müdürlük. Yarın yağmur kar yağınca nolcak. Nerde doyurcaz çocuklarımızı. Kaçınızın çocuğu burada okuyoda yorum yazıyonuz. . okadar çocuğu aynı anda dışarı salmak olurmu. O kalabalıkta dışarıda çocuğumuzu biri alıp gçötürse nolcak.

 10. Ahmet dedi ki:

  Sayın veli gazetede okuduklarınızdan güç alarak yazmışsınız belli ki bunları.Hepimiz öğrenci olduk hepimiz veli olduk.Birisi çocuğunuzu alıp götürse nolcak demişsiniz ancak okula giren çıkan belli değilken çocuklarınız güvende olacak mı? Herkes sizn kadar iyi niyetli olmayabilir.Bu mu müdürlük dediğiniz kişi sadece sizin çocukkarınızı korumaya çalışmış.Bu saldırganlığınızı anlamıyorum.

 11. büşra dedi ki:

  Öğrenciyi okula gelip doyurmak nedir biri bana bunu anlatabilir mi?Bunun eğitimini almış biri olarak konuşuyorum bu yaptığınız çocuğun özgüvenini zedelemek sadece.O Yaşa gelmiş bir çocuğun kendi başına yemek yiyebilmesi gerekmez mi? Anasınıfında hatta kreşte bile velilerin gelip çocuklarını “doyurması” uygun değil.İlk okul çocuğunu gelip doyurmak????Yorumu size bırakıyorum.

 12. veli dedi ki:

  Ahmet bey bişeyden güç aldığımız yok. Bunlar bizim şikayetlerimiz. Biz çocuklarımızı içeri girip öğretmenlerinden teslim alıyoruz öğretmeni velisini görmeden çocuğu teslim etmiyo zaten. Ama sen birinci sınıf çocuğunu diğerleriyle beraber aynı anda dışarı salarsan o zaman nolcak. Hepsi aynı anda dışarı koşarak çıkaack. Bul bulabilirsen o kalabalıkta.

 13. veli dedi ki:

  Büşra hanım neyin eğitimini aldığınız bizi ilgilendirmez. O yaşa gelmiş dediğiniz çocuk birinci ikinci sınıfa gidiyor. Kendini doyursa bile bunun için ona yemek götürmeniz lazım. Orda doyurma burada doyurma sokaktamı doyurcaz çocuklarımızı. Zaman yetmiyor eve gidip gelmeye. Bi sistem yaparken bunu göz önüne almalılar. Bizde okulda çocuğumuzu doyurma meraklısı değiliz. Senin tuzun kuru belli rahatça konuşuyorsun.

 14. reel dedi ki:

  Sayın veli hiç düşündünüz mü? Neden eve gidip gelmeye vakit yetmiyor. Adres değişikliği yapıp çocuğu okula kayıt yaptirirsaniz gidip gelmeye tabiki vakit yetmez. Yalancının mumu yatsiya kadar yanar. Keske bulundugunuz bölgendeki okula gonderseydiniz..

 15. hsn dedi ki:

  sayın reel sen aptal mısın her kes okuluna bitişik oturmuyor yazarken bile bölge demişsin okul sadece çevresindeki binalara mahsus değil ona en yakın okul nerde yavrum bak bakalım ben olsam kafayı çakarım müdüre

 16. sezgin dedi ki:

  Sayın veliler düzenden korkmayın.Karmaşıklıktan çekinin.Zorlaştırmayın.Kolaylaştırın.Disiplinden korkmayın.Kendinizi de dev aynasında görmeyin.Okulu başına yıkmak yerine başımın üstünde yerin var deseniz.Unutmayın keskin sirke küpüne zarar.Bence temsilcilerinizi gönderin.Sizi en iyi temsil edecek kişiyi.İnanır mısınız uygar dünyada işler karşılıklı konuşarak hallediliyor.Tehditler çözüm değil,çözümsüzlük getirir.Muhakkak ki işleriniz kolaylaşaaktır.Sevgiler.

 17. öğretmen dedi ki:

  Müdür neyi kesinlikle destekliyorum o okulun bir velisi ve öğretmen olarak çok doğru bir karar. Adres değişikliği yapılarak okula çok uzak mahallelerden öğrenciler geliyor.. bu okulda veliler öğretmenden daha iyi eğitim almışlar sanki. Ama bu düzen böyle gelmiş ve değiştirmeye kalkan müdür beye bravo.

 18. BARIŞ dedi ki:

  Sayın reel senin hiç birşeyden haberin yok sanırsam 14 eylül ilköğretim okulu orta okul oldu bunun içinde imaret bölgesindeki öğrenciler otamatik olarak cumhuriyete gitmiştir.bunun gibi bir çok okul kapatıldı.bunu öğremeni rica ederim saygılarımla reel…

 19. kemal dedi ki:

  Pardon cumhuriyetin eski müdürüne ne oldu? Yoksa görevden alınan ve hakkı yenilen o müdürün ahı mı tuttu? Ağlayanın malı gülene fayda etmez Menderes Bey. O koltukta oturup da huzur bulacağınızı sanmıyorum. İlahi adalet er ya da geç tecelli eder.

 20. büşra dedi ki:

  Kemal Bey özel mülkten bahseder gibi konuşmuşsunuz.Devletin okuluna atanan bir müdür o da sonuçta.Neyin acısıyla nereye saldırıyorsunuz?O müdür oraya hak yiyerek mi geldi????Yapılan yanlışları kişilere özellikle müdürlere yıkmayın.o koltukta kimin keyfi için oturuyor???Bırakın insanlar görevlerini yapsın

 21. B dedi ki:

  Sayın diyorum….”hsn”… müdüre kafa çakarak ne elde edeceksin??Müdür kişisel menfaatleri için mi uğraşıyor.Siz ne kadar tehtit etsenizde herkes görevinin başında olacak.Siz önce uslubunuzu düzeltin.Aptal,yavrum kafa çakarım ne demek??Kendinizi nerde sanıyorsunuz?? Terbiyeye davet ediyorum

 22. Merve dedi ki:

  O koltukta sizin çocuklarınız için oturan insana ne bu kin ne bu öfke??? Kendinize gelin rica ederim…kafa çakarım…ahı tutar gibi nefret söylemleri sizi bir yere getirmez

 23. Mehmet dedi ki:

  Evet umarım ilahi adalet tecelli ederde bu yaptığınız yorumlar için utanırsınız kemal bey…

 24. Okuyucu dedi ki:

  Sayın veliler ne bu öfke?Çocuklarımızın eğitimi için neler yapabiliriz demek yerine görevini yapan bir müdüre saldırmak neden?Yazıklar olsun sizin çocuklarınız için gece gündüz çalışan insanların emeğine…

 25. Oğlum bak git dedi ki:

  Ah be Müdürüm ne gerek vardı. Baktın ısırıyor keşke önlerine ekmek koyup yanlarından geçseydin. Kovalayalım bataklık kurusun güzellik olsun dedin ama fıtratı bu baktın olmuyor bakma gitsin. Sanki bi kazancın var yaptığın işlemden de sana saldırıyorlar. Eğitim şart..

 26. Bayram çelen dedi ki:

  Yakında okullar onların olacak kural tanımaz sabır yok anlayış yok.önce devlet bu düzeni değiştirmesi gerekir .alo 147 nin bimer şikayet hatlarının kaldırılması gerekir.okul kurallarla yönetilir ancak diğer ülkelerin seviyesine böyle çıkılır fillandiya eğitimde dünya lideri okulda tuvalet temizliği dahil bütün işleri öğrenciler yapıyor japonyada korede ve gelişmiş ülkelerde öyle ancak geri kalmış ülkelerde eğitimden çok bu şahsi sorunlarla uğraşılıyor koca bir nesil yok oluyor herkes kendi açısından bakıyor eski klasik sistem olsa eğitim bu halde olmaz.daha dün öğrenci bana sana ne lan diyor arkamdan it oğlu it şerefsiz o..çocuğu diyor hiç kimse birşey yapmıyor .yazık bu ülkeye


© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM