18 Şubat Pazartesi


Vali Küçük’ten organik ziyaret

Vali Küçük’ten organik ziyaret   Karacabey’i ziyaret eden Bursa Valisi İzzettin Küçük, organik tarım yapan Şaban Burhan’ın işletmesinde de inceleme...
Bu Haber 6 Temmuz 2018 07:00 Yayınlandı

 

Karacabey’i ziyaret eden Bursa Valisi İzzettin Küçük, organik tarım yapan Şaban Burhan’ın işletmesinde de inceleme yaptı.

 

Bursa Valisi İzzettin Küçük, önceki gün Karacabey Kaymakamlığı ile ilçede faaliyet gösteren organik tarım işletmesini ziyaret etti. İlk olarak Karacabey Hükümet Konağı’nda Kaymakam Yusuf Gökhan Yolcu’dan ilçenin son durumu ile ilgili bilgi alan Vali İzzettin Küçük, daha sonra ekolojik tarım çiftçisi Şaban Burhan’a ait organik tarım işletmesinde incelemelerde bulundu.

 

 

Bazı tarım ilaçlarının uzun vadede insan genetiğinde olumsuz etkiler oluşturduğuna dikkat çeken Vali Küçük, inceleme sonrasında yaptığı açıklamada; “Karacabey’de organik tarım yapan çiftçilerimizden Şaban Burhan’ın çiftliğini ziyaret ettik. Ülkemizde organik tarım faaliyetleri her gün daha da artış gösteriyor. Organik tarım arttıkça da bu ürünlerin satış fiyatlarında gözle görülür bir düşüş kaydedilmekte. Ülkemizde geçtiğimiz 16 yıllık süreçte oluşan kanuni zemin, teşvik ve destek politikaları sayesinde de bir bilinçlenme oldu. İnsanımız artık konvansiyonel tarım ürünlerinin insan genetiğine ve çevreye kısacası geleceğimize verdiği zararın bilincinde.

 

 

Şaban Bey de bu bilinç ve vicdani sorumlulukla tamamıyla organik üretim için gerekli altyapıyı burada kendi gayretleri ile oluşturmuş. Karacabey’den birçok ilimize ürün gönderir hale gelmiş. Tarım şehri Bursa’mıza sağladığı örnek teşkil eden katkılardan ötürü kendisine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Vali İzzettin Küçük, inceleme gezisi sonrasında Karacabey İlçe Kontrol Noktası’na da giderek görevli emniyet personeline başarı dileklerini iletti.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM