17 Temmuz Salı;


‘Uygun görülen her görevi üstlendim’

‘Uygun görülen her görevi üstlendim’ Son günlerde kamuoyu gündemine gelen, AK Parti İl Başkanlığı hakkında bir açıklama yapan, AK Parti Bursa...
Bu Haber 7 Ağustos 2017 15:47 Yayınlandı

Son günlerde kamuoyu gündemine gelen, AK Parti İl Başkanlığı hakkında bir açıklama yapan, AK Parti Bursa eski Milletvekili Önder Matlı, Parti Genel Merkezi’nin Bursa İl Başkanlığı için şu ana kadar kendisine resmi olarak bir görevlendirmede bulunmadığını kaydetti.

 

AK Parti’nin kurumsal bir yapısının bulunduğunu, görevlendirmelerin belli usul ve esaslar çerçevesinde yapıldığını hatırlatan Matlı, gerek teşkilatların, gerekse de kamuoyunun bu hususu göz önünde bulundurması gerektiğini ifade etti.

 

“AK Parti teşkilatlarında çalıştığım ve milletvekilliği yaptığım süre boyunca herhangi bir görev talebim olmadı” diyen Matlı, bugüne kadar teşkilatların ve Genel Merkezin kendisi için uygun gördüğü her vazifeyi sorumluluk bilinci ile üstlendiğini ve layıkıyla yapmak için elinden gelen gayreti gösterdiğini belirtti.

 

AK Parti Bursa İl Başkanlığı için belli değerlendirmelerin yapıldığını, değerlendirmeler sonucunda Genel Merkez tarafından en uygun kararın verileceğini söyleyen Matlı, “Şu anda bir İl Başkanımız var. İl Başkanlığı ile ilgili karar Genel Merkezimizin takdirindedir. İnanıyorum ki, teşkilatımız, kim olursa olsun Genel Merkezimizin uygun göreceği isim etrafında kenetlenecektir. AK Partili olmak bunu gerektirir” diye konuştu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM