16 Haziran Pazar


Uluabatlı Hasan’a ‘Selfie’ ödülü!

Uluabatlı Hasan’a ‘Selfie’ ödülü!   Karacabey Ulubatlı Hasan İlkokulu, Milli Eğitim Bakanlığı politikaları doğrultusunda hareket ederek, yenilikçi öğretim ve tekniklerin...
Bu Haber 2 Nisan 2019 07:00 Yayınlandı

 

Karacabey Ulubatlı Hasan İlkokulu, Milli Eğitim Bakanlığı politikaları doğrultusunda hareket ederek, yenilikçi öğretim ve tekniklerin Avrupa’daki öğretmenlerle paylaşımını sağlayan, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesindeki “eTwinning” çalışmalarına devam ediyor.

 

Bu bağlamda, “eTwinning” kriterlerinin gerçekleştirildiği Ulubatlı Hasan İlkokulu’nda yapılan çalışmalar sonucu okul, Bursa’da en hareketli 8 ilkokul arasına girerek, “e-Twinning” etiketi almaya hak kazandı.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Ferhat Cengiz Coşan, “eTwinning çalışmalarıyla Bursa’da öncü olan okulumuz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ‘SELFIE’ uygulamasının başlatılması amacıyla Bursa’da pilot okul olarak seçilmiştir. Bu sebeple İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleşen törenle Ulubatlı Hasan İlkokulu ile beraber Bursa genelindeki 8 okula İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger tarafından başarı belgeleri verilmiştir” dedi.

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ise, “Bakanlığımızın 2023 eğitim vizyonu içerisinde yer alan ‘öğrenme süreçlerinde dijital içerik’ ve ‘beceri destekli dönüşüm’ temaları doğrultusunda hayata geçirdiği ‘SELFIE’ projesi öğrenme ortamlarında önemli değişiklikler olmasına sebep olacaktır. Ulubatlı Hasan İlkokulu yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerini bu projeye seçilmelerinden dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” ifadesini kullandı.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM