18 Şubat Pazartesi


UEDAŞ’tan komşuya 7 milyonluk yatırım

UEDAŞ’tan komşuya 7 milyonluk yatırım   Güney Marmara Bölgesi’nde elektrik dağıtım hizmeti veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ), bölgesinde kaliteli enerji...
Bu Haber 3 Mayıs 2018 14:13 Yayınlandı

 

Güney Marmara Bölgesi’nde elektrik dağıtım hizmeti veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ), bölgesinde kaliteli enerji arzı sunabilmek için kapasite artışı ve yeni tesis yatırımlarını tüm hızıyla sürdürüyor.

 

Bursa’nın hızla büyüyen ilçelerinden Mustafakemalpaşa’da bakım onarım çalışmalarının yanında yatırım çalışmalarına da ağırlık veren UEDAŞ, 2018’de 7 milyon TL yatırım yapacaklarını duyurdu.

 

UEDAŞ tarafından yapılan açıklamada, vatandaşın hayatını kolaylaştıracak teknolojik yatırımlara imza atıldığı, 2017 yılı içerisinde faaliyet gösterdiği bölgede 231 milyon TL’lik yatırım yapıldığı ifade edildi.

 

Yapılan yatırımların büyük çoğunluğunu yer altı hatları, havai hatlar ve trafolar gibi şebeke yatırımları oluşturdu. Şebeke yatırımları toplam 155 milyon seviyesinde olurken, çevre ve güvenlik yatırımları 18 milyon, şebeke işletim sistemi yatırımları 48.4 milyon TL, sayaç yatırımları 5.9 milyon TL, yatırım harcaması niteliğindeki diğer harcamalar ise 4.4 milyon TL seviyesinde gerçekleşti.

 

Mustafakemalpaşa ve Karacabey’e 2017 yılında yaklaşık 5 milyon TL şebeke yatırımı yapan UEDAŞ, 2018 yılında 7 milyon TL yatırım yapmaya hazırlanıyor. Dört ili kapsayan bölgesinin tümünde ise toplam 286 milyon TL yatırım yapmayı planlıyor.

 

Kaliteli enerji arzı sağlamak

 

Yatırımlardaki hedefin kaliteli enerji arzı sağlamak olduğuna dikkati çeken açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Mustafakemalpaşa abone sayısı hızla artan buna paralel olarak elektrik sarfiyatı yüksek düzeylerde olan ilçelerimizden biri. Bu talebi karşılamak ve enerji sürekliliği sağlamak için teknolojinin yenilenmesinin yanında ilave yatırımların gerçekleştirilmesi gerekiyor. Yatırım planlaması kapsamında enerji nakil hattı güçlendirmeleri, ilave şebeke kapasite artırımları, aydınlatma, şebeke iyileştirme ve yenileme gibi önemli çalışmalar yürütüyoruz. Yaptığımız yatırımlar enerji nakil hatlarındaki yükü eşit dağıtacak. Dolayısıyla müşterilerimize daha sağlıklı elektrik enerjisini hizmetini ulaştırmış olacağız”

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM