20 Nisan Cumartesi


Türkiye’nin çobanları Karacabey’de buluştu

Türkiye’nin çobanları Karacabey’de buluştu   Tarım ve sanayiye dayalı güçlü ekonomisi ile “Güney Marmara’nın Yıldızı” haline gelen ve son yıllarda...
Bu Haber 11 Eylül 2018 06:40 Yayınlandı

 

Tarım ve sanayiye dayalı güçlü ekonomisi ile “Güney Marmara’nın Yıldızı” haline gelen ve son yıllarda gerçekleştirdiği atılımlarla da adından sıkça söz ettiren Karacabey, Türkiye çapında düzenlenen çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

 

Karacabey Belediyesi öncülüğünde, geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve büyük ilgi gören “Geleneksel Türkiye Çobanları Küçükbaş Hayvan ve Ekipmanları Tanıtım Günleri” etkinliği, 7-9 Eylül tarihleri arasında ikinci kez kapılarını ziyaretçilere açtı.

 

Fuara ilgi büyük

 

“2. Küçükbaş Hayvancılık ve Ekipmanları Tanıtım Fuarı” kapsamında düzenlenen etkinlikte, Türkiye’nin dört bir yanında çalışan çobanlar Karacabey’de buluşurken, etkinlik geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

 

Karacabey Öğretmenler Parkı’nda gerçekleştirilen ve açılış konuşmalarıyla başlayan programa, Karacabey ilçe protokolü ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

 

Açılışta konuşan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey’in son yıllarda gerçekleştirilen başarılı adımlar sayesinde her alanda atağa kalktığını belirterek, geçmişte sadece ‘tarım kenti’ kimliğiyle anılan Karacabey’in, artık sosyal, sportif, kültürel ve ekonomik yönden, adeta çağ değişimine tanıklık ettiğini kaydetti.

 

İlçenin geçmişten bu yana tarım ve hayvancılık konusunda Türkiye’de söz sahibi olduğunu da anımsatan Özkan, Karacabey’in sahip olduğu değerleriyle, her alanda ‘cazibe merkezi’ olacak potansiyelde olduğunu söyledi.

 

Türkiye’nin her bölgesinden gelen çobanları Karacabey’de ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Özkan, stantları gezerek çobanlarla sohbet etti. Bu arada stantlar gezilirken gebe bir koyun da doğum yaptı. Doğan kuzuya “Karacabey” ismi verildi.

 

Öte yandan, fuar süresince Türk Çoban Köpekleri Türkiye Şampiyonası ve Koç Yarışması, Türk Çoban Köpekleri Irk Standartları Yarışması, Damızlık Koç Yarışması ve Damızlık Koç İhalesi gibi pek çok faaliyete imza atıldı.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM