23 Ağustos Cuma


Türkiye’de tarımı AKP yok etti!

Türkiye’de tarımı AKP yok etti!   Saadet Partisi (SP) Karacabey İlçe Başkanı Zeynel Abidin Koçak, yaptığı yazılı basın açıklamasında gündeme ilişkin...
Bu Haber 5 Şubat 2019 07:00 Yayınlandı

 

Saadet Partisi (SP) Karacabey İlçe Başkanı Zeynel Abidin Koçak, yaptığı yazılı basın açıklamasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Basın açıklamasına, Kuzey Irak’ta Türk Askeri üssüne yapılan saldırıyı kınayarak başlayan Koçak, saldırıya karşın gerekli cevabın verildiğine inandıklarını kaydetti.

 

Filipinler’de bir kiliseye yönelik yapılan saldırıyı da kınayan Koçak, “Filipinler Moro’da bir özerklik sonrası böyle bir saldırının yapılması ve bu saldırıyı IŞİD’in üstlenmesi dikkat çekiyor. Müslümanların orada uzun yıllar verdikleri bir mücadeleden zaferle çıktığı bu günlerde böyle saldırılar ile kimsenin bu başarıyı gölgelemeye hakkı yok ve başaramayacaklar da” dedi.

 

İran’a yönelik ambargolar ile ilgili de açıklamalar yapan Başkan Koçak, “Türkiye Kasım ayında İran’dan petrol alımını durdurdu. Bu yanlış karardan bir an önce vazgeçilmelidir. ABD’nin ipi ile bölgemizde kuyuya inilmez. Daha dün ABD, Suriye’den çekileceğim derken bugün 600 asker daha gönderdi. Ayrıca Astana ve Adana mutabakatlarını yapmaya çalıştığımız İran’a karşı böyle bir tavır dış politikamızı tutarsızlaştırıyor” diyerek, hükümete uyarılarda bulundu.

 

Antalya’da geçtiğimiz günlerde doğal afette yaşanan zararların giderilmesi için hükümetin ciddi bir gayrete girmesi gerektiğini belirten Koçak, çarşı ve pazarda yaşanan fiyat pahalılığı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

Hükümetin sorunu çözmek yerine suçlu aramaya çalıştığını vurgulayan Koçak, şunları kaydetti: “Marketlerin üzerlerine gidiyorlar. Sonra bakıyorlar ki diğer tarafta fiyatlar el yakıyor. Jandarma ve polis ile stokçu diye ambarları basıyorlar. Dünyanın hiçbir yerinde jandarma ve polis ile ekonomi düzelmez. O yüzden hükümet suçlu aramasın. Çünkü tarım bugün bu halde ise hükümetin istikrarsız politikaları yüzündendir. 16 yıldır tarımı desteklediğini söyleyen hükümet, aslında tarımı yok etti”

 

 

Hükümeti, konkordato ilan etmiş şirketlere benzeterek açıklamasına devam eden Koçak, “Alacağını zorla almaya çalışıyor. Vereceğini vermiyor. Hükümetler böyle çalışmaz. Hatalarından ders almayan bir hükümet artık bir adım ileri gidemez. Hükümet artık oturup yaptıklarına baksın. Çünkü sadece pazar değil, Türkiye yanıyor” dedi.

 

Geçtiğimiz hafta sonu yerel seçimler için büyük bir aday tanıtımı programı düzenlediklerini anımsatan Koçak, seçim kampanyasında kullandıkları ‘Dürüst Başkan, Dürüst Yönetim’ sloganını açıkladı.

 

Başkan Koçak, “Eskiden dürüstlük vasfı başkanlarda bulunması gereken bir tabii bir vasıftı. Ancak bugün bu unutulunca biz de tekrar hatırlatmak istedik. Ayrıca düzenlediğimiz programda ranta ve israfa izin vermeyeceğimizi, işi ehline vereceğimizi, yaşanabilir şehirler oluşturacağımızı, vatandaşların tamamını kucaklayacağımızı da kamuoyuna tekrar duyurduk” şeklinde konuştu.

 

Koçak, düzenledikleri aday tanıtım programı dahil son günlerde kendilerine hiç yer vermeyen TRT’ye yönelik sert eleştirilerde bulundu. TRT’nin kendilerine karşı adeta kör ve sağır olduğunu belirten Koçak, açıklamasına şöyle devam etti: “TRT’de ya görme engeli var ya da başka bir sıkıntısı var. Bütün medya bizi görürken TRT bir saniye bile görmedi. Öyle ki seçim pusulaları ile ilgili bir haber yaptıklarında bile ikinci sıradaki partiyi söylüyorlar. Birinci sırada olan bizden bahsetmiyorlar. Başka fikirlere kör ve sağır olan bir TRT, bizi dünyada temsil edemez. Herkese adil davrandığını söyleyemez. Sen devletin milletin kanalısın, AK Parti’nin kanalı değilsin. TRT’nin bu özelliğini orayı yönetenler aklından çıkarmasın. Çünkü bunun hesabı hem bu dünyada hem de öbür dünyada sorulur”

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM