20 Mart Çarsamba


Türk kadını; Nene Hatundur, Ayşe bacıdır…

Türk kadını; Nene Hatundur, Ayşe bacıdır… AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Ertem İşcan, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla parti binasında Kadın...
Bu Haber 8 Mart 2018 10:36 Yayınlandı

AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Ertem İşcan, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla parti binasında Kadın Kolları yönetimiyle bir araya geldi. Başkan İşcan, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli ve yönetiminin ‘Kadınlar Günü’nü kutlayarak, çiçek takdim etti.

 

Başkan İşcan, AK Parti hükümetleri olarak, kadınların ve kız çocuklarının hayatlarını kolaylaştırmak, onların sosyal hayata katılmalarını sağlamak için yasal anlamda her adımı attıklarını ve bundan sora da atmaya devam edeceklerini söyledi.

 

Başta şehit anneleri olmak üzere bütün kadınların “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutlayan Başkan Ertem İşcan, “Biz Türk Milletinin dini yaşamında, inancında ve milli değerleri içerisinde, kadın her zaman baş tacımız olmuştur. Çünkü kadın, analık sıfatı başta olmak üzere; sevginin, merhametin ve fedakârlığın bir sembolüdür. Bu sebeplerle Türk Milleti olarak bizler, geçmişten günümüze, her daim kadına değer vermeyi başardık. Bu ayrıcalıklı özelliğimizin devam edeceğine de inancımız tamdır.

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Türkiye’de daha ayrı bir anlam taşımaktadır. Çünkü Türk kadını, dünyadaki hiçbir ülkede yaşayan kadına benzememektedir. Türk Kadını; düşmana karşı silahı alarak cephede savaşan Nene Hatun’dur, Binbaşı Ayşe’dir, Süreyya Sülün Hanım’dır. Vatanı için savaşta erkek kılığına giren Halime Çavuş, sırtında mermi taşıyan Şerife Bacı, küçük teknesi ile denizden mermi taşıyan Rahime Kaptan, Hüma Hatun’dur.

 

 

Türk Kadını; ülkesini işgal etmek isteyenler karşı ayağında çarığı, sırtında bebesi, kağnı arabasıyla cephede savaşan erine cephane taşıyan Ayşe Bacı’dır, Satı Çırpan’dır, Domaniçli Habibe’dir. Türk Kadını; hainlere, şerefsizlere bedenini siper eden Bolulu Şerife Özden Kalmış, Özel Harekat Komiseri Kübra Doğanay, Astsubay Hamiyet Aksoy’dur. Tüm kahraman kadın şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

 

Türk Kadını; evladını, canını eline kınalar yakarak askere ‘Vatan için kurban ol’ diyerek gönderen bir asaletin, inancın adıdır. Türk Kadını; şehittir, şehit anasıdır, anadır, öğretmendir, alimdir. İşte bu yüzden 8 Mart sembolik bir gündür. Türkiye’de her gün Kadınlar Günü’dür.  Ne mutlu bizlere ki; tarih boyunca kadınları baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir medeniyetin mirasçılarıyız” şeklinde konuştu.

 

AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan’ın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla yaptığı nazik ziyaret ve kadınlar için sarf ettiği anlamlı sözler için teşekkür eden Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli de, 8 Mart’ın iyi anlaşılması gerektiğine dikkat çekti. Bugünün basit bir gün olmadığına vurgu yapan Özenli, “Kadınlarımız insanlığın kalbidir” dedi.

 

 

Özenli konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşları olan, varlıklarıyla hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizin şekillendirilmesinde de önemli rol oynamaktadır. Hayatın ağır yüklerini taşıyan, elinin emeğini gözünün nuru ile birleştiren kadınlarımız insanlığın kalbidir. Onları sadece bir günde anmamalı, her zaman saygı ve sevgi göstermeliyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, kadınlarımızın ülkemizin geleceğine damga vuracağına tüm kalbim ile inanıyor; bugünün anısına başta kadın şehitlerimizin, şehit annelerimizin ve eşlerinin, AK Parti teşkilatlarında görev yapan kadınlarımızın ve tüm dünya kadınlarının anlamlı gününü kutluyor, saygılarımı sunuyorum”

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM