21 Eylül Cumartesi


Törende ‘yazlık kıyafet’ tepkisi!

Törende ‘yazlık kıyafet’ tepkisi!   Ülkemiz genelinde her yıl 15-21 Mayıs tarihleri arasında kutlanan “Gençlik Haftası”, 15 Mayıs Çarşamba günü...
Bu Haber 17 Mayıs 2019 07:45 Yayınlandı

 

Ülkemiz genelinde her yıl 15-21 Mayıs tarihleri arasında kutlanan “Gençlik Haftası”, 15 Mayıs Çarşamba günü saat 10.00’da yapılan çelenk sunma töreni ile başladı.

 

Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Ayhan Sağlam’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla start alan törene, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Halk Eğitim Müdürü Ramazan Özyaman, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Erkan Öztürk, Emel Erken, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Karacabey Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başlayan Gençlik Haftası’nda, gençlerin katılımı ile hafta boyunca sportif ve sosyal etkinlikler düzenlenecek.

 

Yakışmadı müdür bey!

 

Bu arada, Gençlik Haftası çelenk sunma törenlerine, tatile gidermişçesine giyinerek katılan bazı öğretmenler ve bir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü tepkilere neden oldu.

 

 

15 Mayıs’ta başlayan, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin ceketsiz, uzun veya kısa kollu gömlek ve kravatsız olarak çalışmalarına müsaade edilen yaz kıyafeti uygulamasını bir gün bile geciktirmeyerek törene bu şekilde katılan Milli Eğitim Şube Müdürü ve bazı idareci ve öğretmenler eleştiri konusu oldu.

 

Törenin ardından bazı eğitimciler, “Yazlık Kıyafet uygulamasında, ‘kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin kılık kıyafetine dair Yönetmeliğin 5. maddesinde belirtilen şartlara uygun olmak kaydıyla mahallinde ceketsiz, uzun veya kısa kollu gömlek ve kravatsız olarak çalışmalarına müsaade edilmiştir’ denilse de, bir gün daha bekleyebilirlerdi.

 

 

Özellikle, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olan bir kişinin, törene takım elbisesiyle katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ve İlçe Spor Müdürü Ayhan Sağlam’ın yanında spor kıyafetleriyle durması pek hoş bir görüntü olmadı.

 

Biz idareci ve öğretmenler olarak topluma ve öğrencilere örnek olmalıyız. Kıyafet serbest olabilir ama bu törenler her gün olmuyor. Lütfen kendimize çekidüzen verelim ve en azından törenlerde, törene yakışır bir şekilde giyinelim” şeklinde konuştular.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM