20 Mart Çarsamba


Tekli eğitim hazırlığı devam ediyor

Tekli eğitim hazırlığı devam ediyor Karacabey’de yapılan yeni ortaokulla beraber gelecek seneki eğitim döneminde tekli eğitime geçilecek.   Karacabey Mesleki ve...
Bu Haber 6 Mart 2018 07:10 Yayınlandı

Karacabey’de yapılan yeni ortaokulla beraber gelecek seneki eğitim döneminde tekli eğitime geçilecek.

 

Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bahçesine yapılan yeni ortaokul inşaatının yapımı tüm hızıyla sürüyor. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ve Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin inşaatı devam eden ortaokul binasını gezdi.

 

Ortaokul binasını Karacabey’e kazandırmak için emek sarf edenlere teşekkür eden Özkan, “İnşaatı devam eden bu bina 24 derslik ve 750’ye yakın öğrencimize hizmet verecek. Bu bina bittiğinde Karacabey’de tamamen tekli eğitime geçilecek. Bu binanın acilen yapılması gerekiyordu. Biz de Karacabey Belediyesi olarak her türlü gayreti göstererek bu yatırımın ilçemize yapılması için uğraştık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin de, “Karacabey’de sadece bir okulumuzda devam etmekte olan ikili öğretim, bu okulumuzun 2018-2019 eğitim öğretim yılında hizmet vermeye başladığında son bulacak.

 

Bursa genelinde de ikili öğretimin son bulacağı ve tekli eğitime ilk geçen ilçelerden biri olacağız. Bize her konuda destek olan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM