20 Mart Çarsamba


Tarladan sofraya zehir akıyor!

Tarladan sofraya zehir akıyor! CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, İsmetpaşa Mahallesi’nde çiftçilerin derdini dinledi.   CHP Karacabey İlçe Başkanı...
Bu Haber 17 Nisan 2018 07:50 Yayınlandı

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, İsmetpaşa Mahallesi’nde çiftçilerin derdini dinledi.

 

CHP Karacabey İlçe Başkanı Ayfer Çiftçi ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Ortasarıbey’de düzenlenen köy hayrına katılan CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu’yla sohbet eden İsmetpaşalılar, köylerinden geçen Karadere’nin zehir akmaya başladığını, eskiden balık avladıkları derede kurbağaların bile yaşayamaz olduğunu söylediler.

 

 

İsmetpaşalıların dertlerini dinleyen Altaca Kayışoğlu, çözüm bulununcaya kadar sorunun takipçisi olacağını belirtti. Altaca Kayışoğlu, “Gelişi güzel, bir o kadar denetimden uzak sanayileşme, derelerimizi, şehirlerimizi, toprağımızı yok etmeye devam ediyor. İsmetpaşa’ya hayat veren Karadere’deki kirlilik, balık ölümlerine neden olmuyor sadece, bu suyla tarlalar sulanıyor. Sebze yetiştiriliyor. O sebzeler soframıza geliyor. Zincirleme bir süreç işliyor. Uzağımızdaymış gibi duran sorunlar soframıza kadar geliyor ama biz farkında değiliz. Sorun önemli, çözümü için buradan iktidara çağrıda bulunuyorum” diye konuştu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM