18 Aralık Salı;


Tarım AVM ilçeye değer katacak

Tarım AVM ilçeye değer katacak Karacabey Belediye Bakanı Ali Özkan ve AK Parti İlçe Başkanı Murat Erol tarafından, Gıda Tarım ve...
Bu Haber 21 Kasım 2017 07:30 Yayınlandı

Karacabey Belediye Bakanı Ali Özkan ve AK Parti İlçe Başkanı Murat Erol tarafından, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba’ya teşekkür ziyareti gerçekleştirildi.

 

Özkan ve Erol; başta Susurluk Şeker Fabrikası’nın tekrar faaliyete geçirilmesi olmak üzere, yürürlüğe konulan tüm projeler için Karacabeyli çiftçiler adına Bakan Fakıbaba’ya minnettarlıklarını iletti.

 

Gerçekleştirilen ziyarette, şeker pancarından elde edilen küspenin hayvancılığa sunduğu katkı ile yem bitkilerine verilecek destek ve teşviklerin, hayvan yemi açığının kapatılmasına yönelik önemine de vurgu yapıldı.

 

Toplantıda, mısır şurubundan elde edilen ve NBŞ olarak adlandırılan nişasta bazlı şekerin, insan sağılığına olan olumsuz etkileri nedeniyle, bu yıl ilk kez bu alanda artırıma gidilmemesinin de son derece sevindirici olduğuna vurgu yapan Ali Özkan ve Murat Erol, NBŞ konusundaki duyarlılık kampanyalarına, bölge çiftçilerinin de her türlü desteği vermeye hazır olduğunu kaydetti.

 

 

Tarım AVM Karacabey’e Yakışacak

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Karacabey ve tüm Güney Marmara çiftçisinin, ülke tarımına her zaman öncülük görevini üstlendiğini dile getiren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba da, Karacabey’e Türkiye’nin ilk Tarım AVM’nin kurulmasından duyacakları memnuniyete vurgu yaparak, projenin Karacabey’e her yönüyle değer katacağını sözlerine ekledi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM