18 Haziran Salı;


SYMTAL’den TÜBİTAK başarısı

SYMTAL’den TÜBİTAK başarısı   Karacabey Sadık Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ‘50. TÜBİTAK Liseler Arası Araştırma Projeleri Bölge...
Bu Haber 12 Mart 2019 04:00 Yayınlandı

 

Karacabey Sadık Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ‘50. TÜBİTAK Liseler Arası Araştırma Projeleri Bölge Finali’nde yer alarak önemli bir başarıya imza attı.

 

Uludağ Üniversitesi Mete Cengiz Kültür Merkezinde gerçekleşen ‘50. TÜBİTAK Liseler Arası Araştırma Projeleri Bölge Finali’ne Güney Marmara Bölgesi’nden 110 proje katılırken, Bursa’yı temsilen de 13 proje bölge finalinde yer aldı.

 

Bu kapsamda Karacabey’i temsilen ise, Sadık Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, tarih alanında “Taşların Hakanı-Karacabeyli Tarihçi ve Belgesel Yapımcısı Servet Somuncuoğlu’nun Hayatı ve Çalışmaları” adlı projeleri ile bölge finaline layık görüldü.

 

 

4 gün boyunca tüm bölgenin öğrencileri, bilimsel geziler düzenleyerek farklı okullardan öğrenciler ile bir araya geldi. Karacabey’e de birçok okul bilimsel ziyaretler düzenleyerek Sadık Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne destek verdi.

 

Konuyla ilgili açıklama bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin de, “Bölge finalinde ilimizi temsil eden 13 proje arasına girmeyi başaran Karacabey Sadık Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lise’mizi, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM