20 Temmuz Cumartesi


Sütaş ve Yılmaz ekonomiye değer kattı

Sütaş ve Yılmaz ekonomiye değer kattı   Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından bu yıl 45. kez düzenlenen Ekonomiye Değer Katanlar...
Bu Haber 28 Aralık 2018 09:52 Yayınlandı

 

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından bu yıl 45. kez düzenlenen Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla gerçekleştirildi. İş dünyasının gurur gecesinde 5 ayrı kategoride 59 ödül sahiplerini buldu.

 

Buna göre, Karacabey rüzgarının estiği ödül töreninde; Sütaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Karacabeyli İşadamı Muharrem Yılmaz Gelir Vergisi’nde birinci olurken, Matlı A.Ş. bünyesindeki ProYem ise Kurumlar Vergisi kategorisinde zirvede yer aldı. Ayrıca Karacabeyli firma Sütaş A.Ş. de, Gıda Tarım ve Hayvancılık Sektörü’nün lideri seçildi.

 

BTSO Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni öncesinde yılın son meclis toplantısı düzenlendi. BTSO bütçesinin de görüşüldüğü toplantıda konuşan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “Bu meclis çatısı altında gönüllülük esasıyla gerçekleştirdiğimiz hizmetler doğrultusunda Bursa’mıza ve ülkemize değer katan çok önemli çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz. Ortaya koyduğumuz örnek birlik ve beraberliğin devam etmesini diliyorum. Bütçemize vermiş olduğunuz desteklerden ötürü hepinize bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Ülkemizin istikbali ve milletimizin refahı için güçlü bir geleceği hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

 

Meclis toplantısının ardından Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni’nde konuşan Başkan Burkay, “‘Bursa Büyürse Türkiye Büyür’ inancıyla 6 yıl önce kurallara uyan değil kural koyan bir Bursa hedefiyle yola çıktık.  Kentin ortak aklı ile Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini bütünleştirdiğimiz bu süreçte 40’ı aşkın makro projeyi hayata geçirdik” dedi.

 

 

Bursa, Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı

 

Karacabey’e yapılacak dev yatırıma dikkat çekerek, “Sadece kentimizin ve bölgemizin değil, Türkiye’mizin ekonomi tarihine geçecek TEKNOSAB projemizle ülkemizin sanayi dönüşümünde liderliği üstlendik” diyen Başkan Burkay, Ar-Ge ve inovasyon yatırımlarıyla üretimdeki niteliğin daha da artırılması gerektiğini ifade etti.

 

Bursa’nın yapılan çalışmalarla Ar-Ge ve tasarım merkezi sayısını son 4 yılda 5 kat artırmayı başardığını ifade eden Burkay, “İhracatta 14 milyar dolar barajını aşarak rekor seviyeye ulaştık. Türkiye’mizin lokomotif kenti Bursa, 137 milyar TL’lik ekonomik büyüklüğe ulaştı. Bursa’mızın 10.800 kilometrekarelik toplam yüzölçümü içerisinde binde 8’lik paya sahip olan sanayimiz, gayri safi milli hasılaya yüzde 45’lik katkısıyla kent ekonomimizin hedeflerinde sürükleyici güç oldu. Orta- yüksek teknoloji yoğunluklu üretim oranımızı Türkiye ortalamasının 2 katı olan yüzde 52’ye yükselttik. Bursa’mızın ekonomi tarihine geçen projelerle birlikte Bursa’mızın ülkemize sağladığı katma değeri daha da yüksek seviyelere hep birlikte taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

 

Bursa çok hızlı büyüyen ve gelişen bir şehir

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nı başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti. BTSO’nun sektörlere yönelik hayata geçirdiği projelerle ülke ekonomisine ciddi katkılar sağladığını kaydeden Ersoy, “BTSO yönetim kurulumuz, Ankara’da gerçekleştirdiğimiz buluşmada Bursa ekonomisi ve turizmine yönelik önemli projelerini aktardı. Sayın Başkanımızın daveti üzerine Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni’nde sizlerle bir araya geldik. Bursa, çok hızlı büyüyen ve gelişen bir şehir. Bursa tarihi, doğası ve termal kaynaklarıyla turizm noktasında Türkiye’nin yüksek potansiyel taşıyan sayılı şehirleri arasında” diye konuştu.

Yatırım yapan her zaman kazanacak

 

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursalı iş insanlarının azmi ve cesaretleriyle ekonomide katma değer ve istihdam oluşturduklarını belirterek, “Bursa iş dünyasının değerli temcilerinin ülke ekonomisine sağladığı katkıların artarak devam edeceğine inanıyorum” dedi.

 

 

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, “Bursa Büyürse Türkiye Büyür” inancını ortaya koyan tüm müteşebbisleri kutladığını ifade ederek, “Şehrimizin geleceğine yatırım yapanlar her zaman kazanmaya devam edecektir” dedi.

 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’nın özellikli ve çok yönlü bir şehir olduğunu belirterek, kentin ekonomi alanındaki başarılarının arkasında müteşebbislerin büyük payı olduğunu vurguladı.

 

Karacabey’in gururları

 

Törende ‘Gelir Vergisi’, ‘Kurumlar Vergisi’, ‘İhracat’, ‘Vergi Özel Ödülleri’ ve ‘Sektör Liderleri’ kategorilerinde 59 ödül sahiplerini buldu. Bursa iş dünyasının gurur gecesinde ödüller BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve Meclis Başkanı Ali Uğur’un yanı sıra Bakan Mehmet Nuri Ersoy, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu ve Efkan Ala, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın tarafından takdim edildi.

 

Buna göre, Sütaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Karacabeyli İşadamı Muharrem Yılmaz, Gelir Vergisi’nde birinci oldu. Matlı A.Ş. bünyesindeki ProYem ise, Kurumlar Vergisi kategorisinde zirvede yer aldı. Ayrıca Karacabeyli firma Sütaş A.Ş. de, Gıda Tarım ve Hayvancılık Sektörü’nün lideri seçildi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM