17 Ocak Perşembe


Şu çocuklar kadar olamıyorsunuz

Şu çocuklar kadar olamıyorsunuz Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri, ‘Engelliler İçin Cumhuriyet Çocukları El Ele’ projesi kapsamında, mahalle mahalle gezerek engelli vatandaşlara...
Bu Haber 19 Aralık 2017 10:50 Yayınlandı

Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri, ‘Engelliler İçin Cumhuriyet Çocukları El Ele’ projesi kapsamında, mahalle mahalle gezerek engelli vatandaşlara engel teşkil eden sorunları gözlemleyerek, konuyla ilgili öneriler geliştirdiler.

 

Cumhuriyet İlkokulu 4/A sınıfı öğrencileri, ‘Engelliler İçin Cumhuriyet Çocukları El Ele’ projesi kapsamında, kendi kayıt alanlarında bulunan 11 mahallede gözlem yaptı. Krokiler çizerek, engelli rampalarının varlığını, varsa kullanılabilirliğini, işgaliyeleri, hatalı parkları, kaldırım üzerine park edilen araçları, engelli rampası önüne park eden motosiklet ve araçları gözlemleyen öğrenciler, konuyla ilgili uyarıcı afişler hazırladı. Gözlemler sonucunda öneriler de geliştiren öğrenciler, Engelliler Derneği’ne giderek, burada bulunan engelli vatandaşların da önerileri alılar.

 

 

Öte yandan, Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Menderes Girgin, 4/A sınıf öğretmeni Seniye Doğan ve öğrenciler, konuyla ilgili Belediye Başkanı Ali Özkan’ı da ziyaret ettiler. Cumhuriyet İlkokulu 4/A sınıfının değerler eğitimi projesi olarak belirlediği ‘Engelliler İçin Cumhuriyet Çocukları El Ele’ projesi kapsamında yaptıkları çalışmaları Başkan Özkan’a aktaran öğrencileri ayrıca konuyla ilgili önerilerini de Başkan Özkan’a sunmayı ihmal etmediler.

 

Belediye Başkanı Ali Özkan da öğrencilere, belediye olarak bu yönde çalışmalarının olduğunu ve 3 aydır ilerleme kaydedildiğini söyleyerek, bu tarz projelerin önemine değindi ve bunun farkındalık yarattığını söyledi.

 

 

Belediye görevlilerinin de, engelli yerlerine park eden diğer araçların sileceklerine broşürler koyarak farkındalık yaratmayı amaçladıklarını söyleyen Başkan Özkan, çocukların teslim ettiği proje dosyasını inceleyeceğini belirterek, gelen tüm öğrencilere kitap hediye etti.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM