17 Şubat Pazar


Sorunları birliktelikle çözebiliriz

Sorunları birliktelikle çözebiliriz Ertem İşcan başkanlığında yenilenen AK Parti Karacabey İlçe Teşkilatı, geçtiğimiz günlerde hayırlı olsun ziyaretine gelen Ticaret...
Bu Haber 2 Şubat 2018 07:00 Yayınlandı

Ertem İşcan başkanlığında yenilenen AK Parti Karacabey İlçe Teşkilatı, geçtiğimiz günlerde hayırlı olsun ziyaretine gelen Ticaret Borsası’na iade-i ziyarette bulundu. Görüşmede meclisi ve yönetim kuruluyla hazır bulunan Ticaret Borsası, misafirlerini toplantı salonunda ağırladı.

 

Ticaret Borsası heyetinin kendilerine hayırlı olsun ziyaretinden memnun olduklarını belirten AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan ve ekibi, Karacabey’de yapılacak çok işlerinin olduğunu ve Borsa gibi önemli kuruluşlarla işbirliği yapmak istediklerini vurguladı. Yeni yapılan Otoban ve TEKNOSAB Projesi ile Karacabey nüfusunun iki katına çıkacağını, bunun da altyapı sorunlarını doğuracağını dile getiren İşcan, “Birlik olursak büyüyen Karacabey’in sorunlarını daha rahat çözebiliriz. Biz buna inanıyoruz” dedi.

 

 

Karacabey Devlet Hastanesi’nin halihazırda 150 yatak kapasitesinin yetmediğini ve her geçen gün artan nüfusla daha da yetersiz kalacağını söyleyen İşcan, ihtiyaç duyulan MR cihazının hayırsever bir vatandaş tarafından karşılandığını, ancak bir adet ultrason cihazına ihtiyacının olduğunu da kaydetti. Hastanedeki eksikliklerin giderilmesi için hazırlıkların şimdiden yapılmasının gerektiği belirten İşcan ayrıca, Ticaret Borsası’nın yeni yaptırdığı Tarım Ürünleri ve Gıda Çarşısı’ndaki 24 adet depo ve işyerinin önemli bir açığı kapattığını vurguladı. İşcan, Borsa’nın müstahsil, sanayici ve tüccara bu önemli hizmeti sunmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Borsa’nın çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Murad Bertan ise, Karacabey’in sorunlarını bildiklerini ve gerekli desteği vereceklerini iletti. Önceki ziyarette de istişarede bulunduklarını ve işbirliğinin önemini vurgulayan Bertan, ‘Üreten Karacabey Doyuran Karacabey’ vizyonuyla yola çıktıklarını, ilçenin ve ülkenin gelişmesi için her zaman ellerini taşın altına koyduklarını dile getirdi. Kişilerin geçici, hizmetlerin ise kalıcı olduğunun altını çizen Bertan, gelecek nesillere yaşanılabilir bir kent bırakmanın temel amaçları olduğunu ifade etti.

 

 

Ardından Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan’a Coğrafi İşaretli Ürün olan ‘Karacabey Soğanı’ maketi hediye ederek ziyaretleri için teşekkür etti. Daha sonra ilçe teşkilatı ve borsa heyeti nostalji köşesinde hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM