17 Şubat Pazar


Sorularıma cevap bekliyorum

Sorularıma cevap bekliyorum   CHP Karacabey İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, Pazar günü gerçekleştirilecek seçimler öncesinde basın toplantısı düzenledi....
Bu Haber 22 Haziran 2018 07:10 Yayınlandı

 

CHP Karacabey İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, Pazar günü gerçekleştirilecek seçimler öncesinde basın toplantısı düzenledi. 24 Haziran’da AKP iktidarının ve Erdoğan’ın sandığa gömüleceğini söyleyen Çiftçi, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ı da sert sözlerle eleştirdi.

 

Ayfer Şahin Çiftçi, “Göreceksiniz Karacabey’de tarih yazacağız, hem CHP hem de Muharrem İnce 1’nci olacak. Pazar günü Türkiye için tarihi bir gün. AKP karanlığı son bulacak, Muharrem İnce ile Türkiye aydınlanacak” dedi.

 

CHP İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, parti binasında düzenlediği basın toplantısında şu ifadelere yer verdi: “Yoğun bir seçim maratonunu geride bırakmak üzereyiz. Milletvekili Adaylarımız, İlçe Yönetimimiz, Kadın Kollarımız ve gençlerimiz ile birlikte Karacabey’de yoğun bir çalışma yürüttük. Gece-gündüz demeden, köy-köy, ev-ev, mahalle-mahalle, kahve-kahve, kapı-kapı gezdik. Gördük ki, hem partimize hem de Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’ye çok yoğun bir teveccüh var.

 

Derdi olmayan vatandaşımız neredeyse yok. 16 yıldır yapamadıklarını vaat eden bir iktidar var. Ekonomi rezil bir durumda. Dolar 5 liraya yaklaştı, pazarda fiyatlar ateş pahası. Kadınlarımızın tenceresinde et yerine dert kaynıyor. İşadamlarımız yatırım yapmaya korkuyor, herkes geleceğinden endişeli. Esnafımız neredeyse kepenk kapatacak duruma geldi, siftah bile yapamıyor. Gençlerimiz geleceğinden umutsuz. Okulu bitirip Türkiye’yi terk edip yurtdışına yerleşmek istiyorlar.

 

Mazot, gübre, yüksek faiz ve girdi maliyetlerinin yüksekliği dışında, AKP’nin ithalat politikası nedeniyle ürününü ucuz fiyata satan çiftçimiz perişan. AKP’den memnun olan birkaç kesim var, yandaşlar, tefeciler ve rantiyeciler. Pazar günü gerçekleşecek seçimlerde bütün anket firmaları yanılacak. İnanılmaz bir dip dalga geliyor. Bunu görmemek için kör olmak gerekiyor.

 

Muharrem İnce gelecek diyor, ben nano teknoloji diyor, endüstri 4-0 diyor, Erdoğan da kıraathane diyor. Diyanet İşleri Başkanı’nı da alet ediyor bu işe. Erdoğan artık yorgun bir adam, hayali olmayan bir adam. O yerli otomobil deyince kaportasını, Muharrem İnce ise beynini anlıyor. ‘İnce kazanırsa yardımları kesecek’ diyorlar. Doğum, gebelik, şartlı eğitim, muhtaç asker ailelerine yardım, engelli bakımı, fakir muhtaç yardımı gibi yardımlar asla kesilmeyecek. Enflasyon oranını da artıracağız. Bu yardımlar her yıl enflasyon oranında artacak.

 

Sınav ücretlerinin tümünü kaldırıyoruz. 24 Kasım’da öğretmenlere bir maaş ikramiye vereceğiz. Mülakatların tümünü kaldıracağız. Çiftçinin mazotu 3 lira, asgari ücret 2200 lira en düşük emekli maaşı 1500 lira olacak. Kurban Bayramı’nda tüm emeklilere 1 asgari ücret verilecek. Emeklilikte yaşa takılanların sorununu çözeceğiz. Spor yönetimi özerkleşecek. Çocuk bezindeki yüzde 18 KDV inecek. 100 gün içinde Marmaris’teki yazlık sarayda engelliler tatil yapmaya başlayacak. Başta Kuleli Askeri Lisesi olmak üzere kapatılan askeri kurumları hemen açacağız”

 

Bu neyin borçlanması?

 

 

CHP İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, açıklamasının son kısmında Belediye Başkanı Ali Özkan’ı da eleştirdi. Başkan Çiftçi, “Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, katıldığı her platformda ekonomisi güçlü belediyeden ve istikrardan bahsediyor, bende son bir aydır kendisine bir çağrıda bulunuyorum; ‘Gel belediyenin bütçesini ve borcunu açıkla’ diye soruyorum. Bakın geçtiğimiz Nisan ayında Meclis’ten 25 milyon lira borçlanma talep etti. AKP’li meclis üyeleri de bu talebe onay verdi.

 

İşte buyurun nereye kalem kalem, ne kadar harcama yapacaklarına dair veriler elimde, basınla ve kamuoyuyla paylaşıyorum. Bu borçlanma ne için talep edilmiş? İçkili yerlerin şehir dışına çıkarılması, sosyal tesis yapılması, katlı otopark vs. Ama ortada hiçbir somut hizmet yok. Bir de yeniden borçlanma talep ediyor. Peki bu projeler nerede, hangisi hayata geçirildi? Bu paralar nereye gidiyor?

 

Şimdi de tutturmuş giderayak 20 milyon liraya yakın yine borçlanma talep ediyor. Yazık değil mi? Ortada somut hiç bir hizmet yokken, Karacabey’in gelecekteki 10 yılını ipotek altına almak da neyin nesidir?

 

Bakın bu zihniyet, Ergün Koç 1 trilyon borç bıraktı diye 2 yıl meydanlarda ve çorba sohbetlerinde bağırıp çağırdı. Şimdi gelinen noktada hiçbir projesi olmayan, hiçbir beceresi olmayan Ali Özkan, aynen AKP hükümeti gibi Karacabey’i de borç batağına sürüklemektedir.

 

Nisan ayında 25 milyon, şimdi de 20 milyon borçlanma ile Belediyemiz 4,5 yılda 45 milyon borçlandırılıyor ve faizleri ile bu para 70 milyondur.

 

Bakın bugün bir yerel gazetede Hürriyet Mahallesi’ndeki tarlaların satış ilanı var. Bunun gibi bugüne kadar çok sayıda arazi satışa sunuldu ve bu paralar hangi hizmetlere gitti merak ediyoruz?

 

Karacabeyli vatandaşlarımız, yanına danışman diye aldığın ve bunların kaymaklı maaşlarının yanı sıra hızla zenginliklerinden bahsediyor. Yanındaki başkan yardımcıları ve danışmanlarının birçoğu trilyonluk olduğu anlatılıyor. Bu değirmenin suyu nereden geliyor?

 

Ben sormaya bıktım ama sen kaçmaktan bıkmadın. Çıkacaksın ve toplum adına sorularıma cevap vereceksin. Caka satarak, hava atarak bizleri kandıramazsın, yemezler. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını sonuna kadar koruyacağım. Siyaseti şeffaf yap, er meydanına gel. Karacabey Belediyesi adeta Ali Baba’nın Çiftliği’ne dönmüş durumdadır. Özkan’a ilk uyarı 24 Haziran’da, ‘Osmanlı Tokadı’ da 9 ay sonraki kurulacak sandıkta gelecektir” diye konuştu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM