21 Mayıs Pazartesi


Somuncuoğlu anısına program

Somuncuoğlu anısına program Türk Ocakları Derneği Bursa Şubesi, Karacabey’in yetiştirdiği gazeteci, yazar ve fotoğraf sanatçısı merhum Servet Somuncuoğlu anısına,...
Bu Haber 4 Ağustos 2017 07:30 Yayınlandı

Türk Ocakları Derneği Bursa Şubesi, Karacabey’in yetiştirdiği gazeteci, yazar ve fotoğraf sanatçısı merhum Servet Somuncuoğlu anısına, ölüm yıldönümü olan önümüzdeki Pazar günü bir program düzenliyor. Anma Programına katılmak isteyen tüm Karacabeyliler’in davetli olduğu duyuruldu.

 

Heykel’deki AVP Tiyatrosu altı Dede Efendi Salonu’nda (Eski Eğitim Araçları Salonu) saat 15.00’te başlayacak anma programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Servet Somuncuoğlu’nun hayatını anlatan sinevizyon gösterimiyle start alacak.

 

Daha sonra Türk Ocakları Derneği Bursa Şube Başkanı Prof. Dr. Selçuk Kırlı, Yeditepe Üniversitesi Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ahmet Taşağıl, İşadamı Mete Tetik, İşadamı Turgay Tüfekçioğlu, Somuncuoğlu’nun yakın dostu Yusuf Yılmaz Araç, Somuncuoğlu’nun eşi Nevin Somuncuoğlu, Emekli Vali Kadir Koçdemir, TRT Belgesel Görüntü Yönetmeni Ahmet Cengiz Karadeniz ve TRT Belgesel Görüntü Yönetmeni Ahmet Veysel Baban, birer konuşma yapacak. Program, Bünyamin Aksungur’un özel konseriyle sona erecek.

 

 

Servet Somuncuoğlu kimdir?

 

Karacabey’in İsmetpaşa Mahallesi’nde 14 Mayıs 1964 tarihinde dünyaya gelen Servet Somuncuoğlu, 6 Ağustos 2013′te vefat etti. 49 yıllık yaşamında; Arifiye Öğretmen Lisesi’nin ardından Erzurum Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ile İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun oldu.

 

TRT’de uzun yıllar prodüktörlük yapan Somuncuoğlu, “Anadolu’yu Vatan Kılanlar”, “Tarihimize Şan Verenler” ve “Gönül Dünyamızı Aydınlatanlar” isimli senaryolar da yazdı.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM