23 Nisan Salı;


Siyasi parti ve STK’ları göreve çağırıyoruz

Siyasi parti ve STK’ları göreve çağırıyoruz   CHP Karacabey Belediye Meclis Üyesi Kemal Ziya Koşaner ve İYİ Parti Karacabey ve Büyükşehir Belediye...
Bu Haber 17 Temmuz 2018 07:40 Yayınlandı

 

CHP Karacabey Belediye Meclis Üyesi Kemal Ziya Koşaner ve İYİ Parti Karacabey ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hüsnü Doğruoğlu, Ziraat Odası, siyasi partiler ve STK’ları göreve, vatandaşları da Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısına davet etti.

 

Şahinköy’de yapımı devam eden özel okul inşaatının, imar kanunu ve yönetmeliklerine uyulmadan yapıldığını iddia eden ve bu konuda geçtiğimiz günlerde yaptıkları açıklamanın ardından inşaat sahibi ve bir mühendis tarafından tehdit edildiklerini ileri süren Koşaner ve Doğruoğlu, Karacabey Ovası için ellerinden geleni yapacaklarını belirttiler.

 

Konuyla ilgili yeni bir basın açıklaması yapan meclis üyeleri Kemal Ziya Koşaner ve Hüsnü Doğruoğlu, açıklamalarında şu ifadelere yer verdiler;

 

 

“Türkiye’de tarım denilince ilk akla gelen ilçelerin başında Karacabey ve Karacabey Ovası gelir. ‘Bunu hepimiz biliyoruz, nereden çıktı? Bize bilmediğimiz bir şey söyleyin’ dediğinizi duyar gibi oluyorum. Size bildiğiniz ve detayını bilmediğiniz bir konuyu son defa söylüyor ve yazıyoruz. Çünkü sözün bittiği yerdeyiz.

 

Sizleri, başta Ziraat Odasını, siyasi parti ilçe başkanlarını, Belediye Meclis Üyelerini ve STK’ları Ovamızı korumaya ve Karacabey’imizin tarlalarına sahip çıkmaya davet ediyoruz.

 

Bursa Ova Koruma Alanı Sınırları içerisinde kalan Şahinköy’deki 267 ve 268 no’lu parsellerde yapımı devam eden inşaatın, 1394 Sayılı İmar Kanunu ve Yönetmeliklerine uyulmadan yapıldığını, T.C. Bursa Valiliği İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün ‘KURUMUMUZCA UYGUN GÖRÜLMEMİŞTİR’ yazısının dikkate alınmadığını, Karacabey Belediyesine verilmiş onaylı bir plan bulunmadığını ve Belediyenin ‘inşaatı mühürledik’ demesine rağmen inşaatın devam ettiğini biliyor musunuz?

 

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi, Bayındırlık ve İmar Komisyonu Üyeleri 05.07.2018 tarihinde Karacabey’imize geldiler ve bahse konu parsellerde incelemeler yaptılar. Şimdi de Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi Bayındırlık ve İmar Komisyonu, Şahinköy 267-268 no’lu parsellerde yaptığı incelemeler sonrasında raporunu hazırlıyor. 19 Temmuz 2018 Perşembe günü Bursa Büyükşehir Belediyesinde yapılacak olan, Temmuz/2018 Bursa Büyükşehir Belediye Meclisine Karacabey halkını davet ediyoruz.

 

Sonucu gerçekten merak ediyoruz. Başta Ziraat Odasını, STK’ları ve muhalefet partilerinin ilçe başkanlarını ve Karacabey halkının oyları ile seçilen Belediye Meclis Üyelerini görevlerini yapmaya ve Karacabey Ovasına sahip çıkmaya devam ediyoruz.

 

Karacabey Belediye Meclisine seçilmiş AK Parti ve MHP’li Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımıza ve uçana kaçana yazan ilçe başkanlarından ricam, 1394 Sayılı İmar Kanununun aşağıdaki maddelerini okuyup, tarım için, Karacabey için bir kelime söylemelerini, doğruyu korkmadan savunmaları gerektiğini hatırlatmak isteriz.

 

 

İmar Kanunu, Madde 28-32-33-34-39-40 ve 42

 

Bizler, parti ayrımı yapmaksızın, Karacabey halkının seçtiği ve görevlendirdiği, Bursa Büyükşehir ve Karacabey Belediye Meclis Üyeleri olarak, bu konuda üzerimize düşen görevleri, İmar Kanunu ve Yönetmeliklerine uygun olarak yapmaya veya yaptırmaya çalışıyoruz.

 

Bizler, yapılacak okullara karşı değiliz. Kanunsuz yapılan işlere karşıyız. Her zaman Karacabey’e faydalı bir çivi çakan ve çakacak olan girişimcilerin ve Belediyemizin yanındayız. Okul yeri olarak, daha önce Okullar Bölgesi olarak ayırdığımız Panayır yerindeki ve Taşlık Köyü Sağlık Meslek Lisesi yanındaki alanları da hatırlatırız”

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM