16 Haziran Pazar


Siyasete siyasetçi gibi bakmıyorum

Siyasete siyasetçi gibi bakmıyorum   AK Parti’nin 1. Bölge 2. Sıra Bursa Milletvekili Adayı Mustafa Esgin, dün Takip Gazetesi’ni ziyaret...
Bu Haber 25 Mayıs 2018 07:30 Yayınlandı

 

AK Parti’nin 1. Bölge 2. Sıra Bursa Milletvekili Adayı Mustafa Esgin, dün Takip Gazetesi’ni ziyaret etti. Aday listelerinin açıklanmasının ardından seçim çalışmalarına ilk olarak Karacabey ve Mustafakemalpaşa’dan start verdiğini belirten Esgin, 24 Haziran’daki seçimlerde hemşerilerinden tam destek beklediğini duyurdu.

 

Beraberinde Belediye Başkanı Ali Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, Karacabey ve Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Murat Avinç ile birlikte ziyaretini gerçekleştiren AK Parti Bursa Milletvekili Adayı Mustafa Esgin, Takip Gazetesi İmtiyaz Sahibi Alper Tunalı ile bir araya geldi.

 

Hizmet için yola çıktığını vurgulayan Esgin, bu noktada 24 Haziran’daki seçimlerde Karacabeylilerden destek beklediğini söyledi. 25 Haziran sabahı vatandaşların ‘Yeni Türkiye’ye ‘Merhaba’ diyeceğini belirten Esgin, “Yeni bir yönetim sistemiyle Türkiye artık güçlü bir ülke olacak. Güçlü bir ekonomi ile ülkemiz daha da kalkınacak. Demokratikleşme daha hızlı olacak” dedi.

 

Her zaman birlik ve beraberlikten yana olduğunu, fitne-fesattan uzak durduğunu ifade eden Mustafa Esgin, “Siyasete siyasetçi gibi değil, sivil toplumcu bir anlayışla bakıyorum. Bizler Karacabey’e, Mustafakemalpaşa’ya, Bursa’ya kısacası Türkiye’ye hizmet etmek için bu yola çıktık. O nedenle birlik beraberliğe her daim ihtiyacımız var. Fitne-fesatla iş yapmak kimseye bir şey kazandırmaz. Seçim sürecinde ve sonrasında tüm vatandaşlarımızla bire bir samimi ilişkiler içinde olacağız. Onların dertleriyle dertleneceğiz. Her kesimden insanımızı kucaklıyoruz. AK Parti aslında sosyal bir anlayışla yönetilen, fakir-fukaranın partisidir. Bu nedenle onlara hizmet etmek boynumuzun borcudur” diye konuştu.

 

 

Gazeteci Alper Tunalı’nın, her partinin milletvekili adayının sadece seçim öncesi kendilerini ziyaret ettiklerini fakat vekil seçildikten sonra bir daha yanlarına uğramadıklarını, o yüzden ilk ve son ziyaretiniz için teşekkür ederiz demesi üzerine Esgin, “Umarım sizi utandırırım” şeklinde cevap verdi.

 

Mustafa Esgin’e, daha önce AKP Bursa Milletvekili Önder Matlı’ya da ilettiği ve ‘gündemimizde en kısa sürede yapacağız’ cevabını aldığı fakat hiçbir şeyin yapılmadığı Yeniköy yolunu hatırlatan Alper Tunalı, Esgin’den milletvekili olduktan sonra ilk olarak bu yolun yapımını sağlamasını istedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM