18 Aralık Salı;


Siyasete nokta değil virgül koydum

Siyasete nokta değil virgül koydum AK Parti İlçe Başkanı Murat Erol, partisinin 6. olağan ilçe kongresinde aday olmayacağını belirterek, “Siyasete bir...
Bu Haber 10 Kasım 2017 07:40 Yayınlandı

AK Parti İlçe Başkanı Murat Erol, partisinin 6. olağan ilçe kongresinde aday olmayacağını belirterek, “Siyasete bir nokta değil sadece bir virgül koyuyorum” dedi.

 

Yeni yapılacak olan ilçe kongreleri öncesi, mevcut ilçe başkanlarının bu kongrelerde aday olmasını engelleyen ve bunu ‘yenilenme’ olarak gösteren AK Parti’de, Karacabey İlçe Başkanı Murat Erol’da, görevi bırakacağını açıkladı.

 

Önceki gün kendisine bu konuda tebliğ yapılan ve ilk açıklamayı sosyal medya üzerinden yapan AK Parti İlçe Başkanı Murat Erol, dün düzenlediği basın toplantısında, gelecek kongrede aday olmayacağını duyurdu.

 

 

Başkan Erol, düzenlediği geniş katılımlı basın toplantısında şu ifadelere yer verdi; “2003 yılının başından beri mensubu olduğum Adalet ve Kalkınma Partisinde, sizlerle beraber siyaset yapmaktayım. Teşkilat Başkanlığı, SKM Başkanlığı, Belediye Meclis Üyeliği, Grup Sözcülüğü, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı ve en nihayetinde 2013 yılı 24 Ekim tarihinden bugüne, dolu dolu tam dört yıldır ilçe başkanlığı yaptığım. Hasılı kelam aralıksız 15 yıldır bu teşkilatta bulunan, bir nevi partinin bir hafızası olarak acı tatlı bir çok şeyi beraber paylaştığımız AK Parti’nin bir üyesi ve neferi olmaktan gurur duyuyorum.

 

AK Parti’nin 15 yılda girdiği 12 seçimin 5’inde büyük başarılar elde ettik. Bu başarıyı arkadaşlarımızla beraber, bu yönetimle ve bu ekiple yaptık. Sizlere gayretlerinizden dolayı yürekten teşekkür ediyorum. Siyaset bir ekip işi bizler ekibimizdeki kocaman yürekli insanlarla bu başarıları kazandık.

 

 

Ben 5 düsturu kendime şiar etmiş biriyim. Bunlar; ‘Önce samimiyet, Taht işi, baht işi, Siyasetin tek limanı ahlaktır, Koltuktan güç alan değil, o koltuğa güç veren ve Beşer zulmeder, kader adalet eder’

 

Bu anlamda, makama değil davaya gönlünü vermiş birisi olarak, Ekim 2013 yılından bu yana tam 4 senedir yapmaya çalıştığım AK Parti Karacabey İlçe Başkanlığı görevimi, Genel Merkezimiz tarafından bu dönem ki yenilenme süreci neticesinde 6. olağan kongrede bırakacağımı, siyasete bir nokta değil sadece bir virgül koyduğumu, makamda olmasam da partime, ilçeme ve milletime daima hizmetkar olmaya devam edeceğimi belirtmek istiyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Durmak yok, yola devam”

 

 

Temayül yoklaması yapıldı

 

Başkan Murat Erol’un basın açıklamasının ardından, kongrede aday yapılacak olan isim için temayül yoklamasına gidildi.

 

Yapılan temayül yoklamasında, siyasi kulislerde adı geçen, Ahmet Şen, Erol Şen, İsmail Yozgat, Semih Torun, Faruk Türe, Ertem İşcan ve Murat Avinç’in isimlerinin ön plana çıkması beklenirken, AK Parti Bursa İl Başkan Vekili Mustafa Sayılgan, temayül yoklamasıyla ilgili yaptığı açıklamada;

 

“Temayül yoklamasına, Yönetim Kurulu, Gençlik Kolları, Kadın Kolları, Belediye Meclis Üyeleri ve Mahalle Temsilcilerinden oluşan toplam 176 kişi katılacaktır. Bu kişiler, kendilerine verilen formlara 3 isim yazacaklardır. Üçten fazla yada üçten az isim yazanların formları geçersiz sayılacaktır. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM